באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

5 מליון ₪ הושקעו בבנייה ושיפוץ מוסדות חינוך ביקנעם

5 מליון ₪ הושקעו בבנייה ושיפוץ מוסדות חינוך ביקנעם

קרוב ל-4700 בני נוער, תלמידים וילדי הגנים ילמדו השנה במערכת החינוך ביקנעם. כ-364 ילכו לראשונה לכיתה א’. אלפסי “נתמודד גם השנה על פרס החינוך הארצי. נמשיך להוביל את המערכת למצוינות ולהישגים רבים”

עיריית יקנעם ומשרד החינוך השקיעו כ- 5 מליון ₪ בבניית מוסדות חינוך חדשים ובשדרוג ושיפוץ מוסדות קיימים לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע”ג. ב”שכונת הגגות הירוקים” מושלמת בנייתם של שלושה גני ילדים בעלות של 2.7 מליון ₪ ואלו צפויים להיפתח במהלך אוקטובר. 1.1 מליון ₪ הושקעו בפתיחת מגמת “אקוטק” ב”אורט אלון”. בשיפוץ מוסדות החינוך הושקעו כ- 700 אלף ₪. 300-350 אש”ח הושקעו בהחלפת ושדרוג כל מתקני המשחקים וגני הילדים, ו- 100 אלף ₪ הושקעו בשמירה על בטיחות.פרויקט בניית קריית החינוך החדשה שצובר תאוצה ימשיך להיות פרויקט הדגל של המערכת. תקציב החינוך השנתי יעמוד השנה על כ- 42 מליון ₪ והוא מהווה עליה נוספת לעומת השנה הקודמת, וזאת מתוך מטרה להכניס עוד פרויקטים למערכת.

מערכת החינוך ביקנעם  מונה  3546  תלמידים, ו-1147ילדי גנים שילמדו ב- 45 גנים. בתיכון “אורט אלון” ילמדו 578 תלמידים, ובחטיבה ילמדו 785  תלמידים. בבתי החינוך היסודיים ילמדו  2183 תלמידים.  364 מתוכם יעשו זאת בפעם הראשונה ויעלו לכיתה א’, גידול של למעלה מ- 10% מן השנה הקודמת.

יעדי המערכת לשנה זו הם רבים. בשנה זו כמו בשנים קודמות תמשיך להיות מקודמת מערכת חינוך שבנויה על פני רצף מהגן ועד לכיתה יב’. המערכת תפעל באפס סובלנות לאלימות ותמשיך לחנך לשמירה על הסביבה כחלק מהיותה של יקנעם עיר ירוקה. המערכת תעודד לספורט ובריאות ותפעל על בסיס עיר הפועלת למען אורח חיים בריא ופעיל. במערכת יושם דגש על תחושת השייכות של כל אחד ואחד מן התלמידים. המערכת תפעל כקהילה מאוחדת למען הקהילה תוך הטמעת יכולת ההכלה וערכי סובלנות, צדק, קבלה ושוויון. המערכת תקדם אורח חיים פלורליסטי תוך ביסוס הזיקה לשורשים היהודיים. המערכת תקדם שאיפה למצוינות לימודית, חברתית וערכית ולהביא למיצוי היכולות של כל תלמיד ותלמידה ולחיזוק הקשר עם קהילת ההורים כשותפים  פעילים בתהליך  החינוכי.

בכל בתי הספר יובלו גם השנה תכניות רבות ופרויקטים לטובת כל התלמידים. לראשונה השנה יחל לפעול ב”אורט אלון” פרויקט “מועדון הטייסת” שצפוי להתרחב בשנים הבאות ולהתחיל כבר בבתי החינוך היסודיים.בנוסף לכך תיושם השנה תכנית תקשוב בכל בתי הספר. תכנית כתו”ם תורחב על פי הוראת ראש העיר וזאת על אף שהיא תופעל לראשונה ללא מכון דוידסון.

גם בשנה זו תהיה יקנעם מועמדת לקבלת פרס החינוך הארצי לאחר שזכתה שנתיים ברציפות בפרס המחוזי.

בתוך כך סייר השבוע ראש העיר מלווה בכל הגורמים הרלוונטיים בעירייה בכל בתי הספר ביישוב ועמד מקרוב על העבודות שבוצעו בקיץ. מנהלות בתי החינוך שיבחו את ראש העיר ואת עובדי העירייה על העבודה הרבה שהושקעה בבתי הספר.

ראש העיר ,סימון אלפסי ” אנו עמלים כל השנה ועושים לילות כימים על מנת ששנת הלימודים תצא לדרך בצורה חלקה ומסודרת כבכל שנה. העירייה משקיעה רבות בחינוך וגם הקיץ השקענו מיליוני שקלים בשיפוץ ושדרוג מוסדות החינוך. השנה נמשיך את בניית קריית החינוך החדשה ולהוביל את המערכת לעבר הקידמה הטכנולוגית. במקביל נקדם ונוביל בכל בתי הספר תכניות רבות שיעצימו את התלמידים ויביאו למימוש מלוא הפוטנציאל הגלום בהם. העירייה תפעל בשיתוף פעולה מלא עם כל צוותי החינוך והנהגות ההורים מתוך מטרה ברורה ומשותפת לקדם את מערכת החינוך בעיר ואת ילדינו. אני מודה לכל אגף החינוך ולכל עובדי העירייה שפעלו, השקיעו רבות ובעבודה קשה ומצוינת הכינו את המערכת במלואה.”

יואב עציון

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter