באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

268 יח”ד צמודות קרקע ביקנעם

268 יח”ד צמודות קרקע ביקנעם

החלו התהליכים לבניית 268 יחידות דיור צמודות קרקע ביקנעם. 200 יחידות בשכונת קוטג’ים שתבנה בתל קירה ועוד 68 יחידות בשכונת נוף לעמק, אם כי אלפסי צופה התנגדות קשה לבניה שם.

 

עיריית יקנעם הצליחה ליצור תב”ע (תכנית בניין עיר) חדשה מול המנהל, אשר כוללת בתוכה 200 יח”ד צמודות קרקע, בשכונת קוטג’ים שתבנה בתל קירה. בנוסף לכך, השכונה הותיקה (נוף לעמק) עומדת להתרחב ב- 68 יחידות דיור כשעל חלק מהמגרשים ייבנו בתים דו משפחתיים ועל חלק אחר ייבנו תלת משפחתיים, וזאת לאחר שהתכנית הגיעה לוועדה המחוזית לתכנון ובניה והחלו תהליכי ההפקדה. מדובר בשטח יערני מבוקש אשר גם לפי ראש העיר, סימון אלפסי, הבניה בו צפויה לעורר התנגדות עזה. אלפסי לא ציין זאת, אך מכיוון בשטח הקרוב למושבה, קיים סיכוי סביר שבמושבה יתנגדו נמרצות לבניה בשל החשש מסיפוח לעיר. לפי דברי המהנדסת, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה החליטה להפקיד את התכנית בתנאים. ובימים אלו משלימים בעירייה את הדרישות לאישורים שונים הנדרשים לצורך הפקדה כמו ניקוז, סקר עצים, תחבורה וכו’.

נוף לעמק
אלפסי, קידם את התב”ע. צילום: רונן צומר.

בעירייה מקווים כי בשבועות הקרובים תאשר הוועדה המחוזית להפקיד התכנית. בתקופת ההפקדה, יוכל מי שרואה עצמו נפגע , להגיש התנגדות לתכנית תוך 60 יום. ככל שיהיו התנגדויות, הם יידונו בוועדה המחוזית לאחר תום תקופת ההפקדה.

דובר עיריית יקנעם, רועי אדוט אמר כי: “הוועדה המקומית תאמה מסמכי התכנית נוף לעמק, עם כל הגופים הרלוונטיים, והתכנית תואמת את תכנית המתאר הכוללנית של העיר. אדוט התייחס גם לדבריו של ראש העיר בוועדה המקומית לפיהם “יש מלחמה על השטח הזה”. לדבריו “כרגע אין מתנגדים ספציפיים מפני שטרם בוצעה ההפקדה כאמור. ראש העיר התכוון בדבריו  בישיבת מליאת הוועדה שהוא מאמין שלתכנית יהיו מתנגדים רבים. כרגע מן הסתם לא ניתן לדעת בוודאות מי יתנגד”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter