באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ממצים את הזכויות

ממצים את הזכויות

במרכז “עוצמה” דואגים לבאי האגף לשירותים חברתיים של העירייה, וכפועל יוצא מכך יזמו והובילו בעבורם ביחד עם קבוצת פעילים של המרכז ערב ייחודי שעסק בנושאי מיצוי זכויות כלכליות, ואשר התקיים בהשתתפות אנשי מקצוע.

מנהלת האגף לשירותים חברתיים, תמי ראש בירכה על פעילות מרכז “עוצמה”, ושיבחה במיוחד את קבוצת הלקוחות הפעילים למען עצמם ולמען קידום המודעות בנושא התמודדות עם קשיים כלכליים רבים.

במהלך הערב שמעו המשתתפים את הרצאתה של עו”ד דבי שגיא ששותפה במשרד עורכי דין בעל צביון חברתי, שבין היתר הקים ומנהל את הקבוצה הגדולה בפייסבוק “כל מה שצריך לדעת על ביטוח לאומי”. כמו כן פתחו במרכז גישור ומיצוי זכויות בצפון. עו”ד דבי התמקדה בהרצאתה במתן מידע וטיפים חשובים בכל הקשור להתנהלות כלכלית בנושא של חובות מול הביטוח הלאומי, ארנונה ומים, חשמל וכיוצ”ב. עו”ד שגיא שמה דגש על הזכויות המגיעות לכל אדם בתהליכים של תשלומי חובות, והביאה דוגמאות מן השטח. הרצאתה עוררה עניין והיא ענתה לשאלות רבות.

במהלך הערב הופיעה עוד קבוצת הפעילים של מרכז “עוצמה” עם מופע תיאטרון שהעביר את החוויות היומיומיות של המשתתפים מהתמודדות עם הממסד, ואת הכוחות והקשיים שבדרך למיצוי זכויותיהם. המופע סחף תגובות נרגשות מאד מהקהל, הן מלקוחות האגף, והן מאנשי המקצוע, שהביעו חיזוקים רבים לחברי הקבוצה לנוכח התמודדותם עם התכנים שהועלו תוך שימת דגש על החשיבות הרבה בהעלאת המודעות לנושאים אלה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“ידע זה כוח, והפרויקט הזה  חשוב מאוד  על מנת לסייע לקשישים להסביר להם בדבר זכויותיהם, ובראש ובראשונה ליידע אותם, מאחר ופעמים רבות הם אינן מודעים לזכויות הללו. אני בהחלט שמח על פעילות מבורכת כזאת, ומברך את האגף לשירותים חברתיים ואת מרכז “עוצמה” על פעילותם החשובה, ועל קידום הנושא החשוב של מיצוי זכויות”.

 

סגן ראש העיר, ומחזיק תיק הרווחה מר רומן פרס:

” פרויקט נוסף שמקדם אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעירייה למען תושבי העיר. הקניית ידע והכרה בזכויותיהם, אמורים להקל על תהליך טיפולי ועל קבלת מענה יסודי מגופים שונים ולרבות מביטוח הלאומי”.

מנהלת האגף לשירותים חברתיים בעיריית יקנעם, הגב’ תמי ראש:

ערב  מיוחד זה ללקוחות אגף הרווחה יש בו  השמעת קולם של האנשים החיים בעוני החווים את קשיי היומיום אבל קולם נשמע חלושות. במה זו נתנה לגיטימציה לזעקתם להשמע  ויצרה תחושה של מבודדים לקבוצה אנחנו לא לבד וכקבוצה אנחנו כוח. פעילות חשובה זו של מרכז “עוצמה” היא סנונית  בהעצמת המודרים למען עצמם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter