באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ממשיך ומתחזק הקשר בין יקנעם לפדרציות

ממשיך ומתחזק הקשר בין יקנעם לפדרציות

יקנעם והפדרציות מאטלנטה וסנט לואיס מוסיפות להוביל שיתופי פעולה, ובמסגרת קביעת  התכניות לשנת 2017  ותקצובן, הגיעה משלחת מהפדרציות לביקור בעיר

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי אמר “אני שמח שהקשר בין יקנעם לפדרציות הוא קשר חזק שמתחזק משנה לשנה כבר למעלה משני עשורים, וזאת רבות בזכות הקשרים עם הקהילות מאטלנטה וסנט לואיס.  במסגרת הקשרים אנו והפדרציות מובילים פעילות ענפה ומגוונת שפותחת דלתות לרבים מצעירי העיר. משלחות רבות מגיעות מהקהילות לביקורים ביקנעם, ומשלחות שלנו בדגש על בני נוער יוצאות לביקור בקהילות. ליקנעם יש הרבה מה לתרום לקהילות, וגם להם יש הרבה מה לתרום לנו, והקשר בין שני הצדדים הוא קשר מנצח”.

ראש עיריית יקנעם סיפר לאורחים על השקעתה הרבה של הרשות בחינוך, ועל היותה של העיר יקנעם דוגמא בקליטת עולי אתיופיה והודה לפדרציות על תרומתם הנדיבה שמסייעת ליישוב בקליטת העולים מאתיופיה ומחבר העמים. ראש העיר ציין שליקנעם חשוב מאוד לחזק את הקשרים עם הפדרציות ולהוביל קשרים גם בין בתי הספר וגני הילדים, אוכלוסיות בוגרות יותר, ועוד. ראש עיריית יקנעם ביקש מהפדרציות להמשיך ולתמוך בתכניות שהעיר יקנעם מובילה להעצמת הקהילה האתיופית ומשפחות מוחלשות בכ- 2.3 מיליון ש”ח.  בנוסף, ביקש ראש העירק מהפדרציות להמשיך ולתמוך כבכל שנה בתכניות להעצמת הקהילה האתיופית ומשפחות מוחלשות וביניהן תכניות להעצמת המשפחה, תכניות לגיל הרך, חיזוק נוער בסיכון, “פותחים עתיד”,  ועוד, בסכום של כ- 600 אלף דולר.

מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום אמרה שליקנעם ולפדרציות יש חזון משותף ורצון ליצור שינוי, והוסיפה שהראייה ההוליסטית היא הדבר החשוב ביותר. ניסלבאום ציינה שבעבודה שלנו אנו רוצים לגעת בנשמות, כלומר בילדים, בנוער, ובהורים. ניסלבאום ציינה עוד שחשוב לנו ליצור דרך טובה ומשמעותית לכולם, והוסיפה שאנו עושים הכל על מנת לייצר אפקטיביות בכל משאב שאנו מקבלים מהפדרציות. מנהלת התכניות המערכתיות, אפרת נל הציגה את הפרויקטים שהובלו בשיתוף עם הפדרציות בשנה האחרונה ואמרה שבזכותן ניתנת הזדמנות שווה לאנשים עם שפה אחרת ומנטליות אחרת. נל ציינה שביקנעם עושים רבות על מנת שהעולים מאתיופיה יהיו אזרחים שווים. נל הציגה תכניות שהובלו בשנה האחרונה כדוגמת: “אחרי”, “שיעורי בית”, ” בית חם”, “משפחות בתנופה” ועוד, ואמרה שהמטרה שלנו היא להביא לקליטה מיטבית, ולהשפיע על חיי האוכלוסייה דרך התכניות כשהמטרה היא להחזיר את האחריות והסמכות למשפחה, לחזק  מנהיגות צעירה, אחראית ומובילה.

במהלך הישיבה הוצגה תכנית הפעילות השנתית לשנת 2017 ובמסגרתה הכינה העירייה תכנית מפורטת ולפיה יבחרו 50 משפחות בעלות קשיים רבים, ואלו ילוו באופן אינטנסיבי לאורך זמן עד למצב של הגעה לעצמאות מלאה ולקיחת אחריות כוללת על החיים שלהם. המשפחות שייבחרו, יבחרו על ידי קריטריונים ברורים וביניהם בראש ובראשונה שהמשפחות ירצו ויהיו מוכנות לליווי הצמוד, מתחייבות לכלל התהליך, משפחות עד גיל 45, משפחות עם ילדים, משפחות שההורים ללא השכלה, משפחות שזקוקות לעזרה ועוד.

 

“הביקור הוכן בקפידה במטרה לשכנע את הידידים מסנט לואיס ואטלנטה לאשר לנו תקציב למרות שגיוס התרומות לא קל. חברי המשלחת הביעו בנו אמון רב לאחר ששמעו את סקירת העשייה הענפה לצד התכנון המקצועי לשנה הקרובה. הכל תוך שמירה על ניצול מיטבי של המשאבים”.

 

 

 

 

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter