באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

20 שנות ידידות מופלאה בין מ.א. מגידו לבין אטלנטה וסנט לואיס

20 שנות ידידות מופלאה בין מ.א. מגידו לבין אטלנטה וסנט לואיס

נציגי הפדרציות מאטלנטה וסנט לואיס הגיעו לשני ביקורים נפרדים במועצה, לציון 20 שנות שותפות, לראות את התוכניות השונות אותם הם עוזרים לממן, כחלק מתכנית “משפחות בהתעצמות”, להתרשם ולשאול שאלות

שותפות יקנעם מגידוהאורחים מאטלנטה

בתחילה הגיעו 8 נציגים מאטלנטה, בליווי צוות מהסוכנות היהודית, שאחראי על השותפות יקנעם-מגידו. המבקרים התחילו את היום במועדון לחבר בגבעת עוז שם קיבלו את פניהם איציק חולבסקי, אברהם אזולאי, סיון ברץ – האחראית על תוכנית משפחות בהתעצמות, יעל בר ניר – דוברת המועצה, מנהלי מחלקות ונציגים נוספים הקשורים לשותפות. לאחר שנישאו ברכות, שמעו האורחים סקירה כללית על כל הפעילויות הקשורות לתוכנית “משפחות בהתעצמות“.  בהמשך, בליווי שמחה נאור, קב”ט המועצה, יצאו האורחים ומלוויהם לסיור ביטחוני, פגשו את כיתת כוננות ומג”ב בתרגיל ביטחוני וסירו בבסיס סאלם, שם ניהלו שיחה מרגשת עם מפקד הבסיס.

לאחר ארוחת צהריים נערך בגילאור פאנל תושבים, בהשתתפות נציגים שונים מיישובי המועצה שבאו וסיפרו כיצד זה להיות תושב במ.א מגידו. התושבים פתחו את ליבם וסיפרו על חייהם והתמודדויותיהם. האירוע היה מרגש ביותר והותיר רבים מהנוכחים חסרי מילים מהתרגשות.

לבסוף ביקרו האורחים במרכז עוצמה, שם קיבלו את פניהם שושי אלפסי, ליאת הדרי וילדי המועדונית, בידיים פתוחות. בתום פעילות יצירה מקסימה, לקחו האמריקאים זר פרחים מיוחד. שהכינו הילדים. כמו כן הגיעו נערים מקידום נוער, שעל מפגש איתם נציגי הפדרציות אינם מוותרים.

האורחים מסנט לואיס

כעבור יומיים הגיעו 7 נציגים מסנט לואיס.  אנדרו רפלד,מנהל הפדרציה, שהיה בביקור פרטי בארץ, ביקש להצטרף לביקור במועצה. נפגשנו בגילאור, שם שמעו האורחים מפי פופסי (נעמי זיו – מנהלת גילאור), על הפעילות במקום וראו את השיפוץ שנעשה.

לאחר מכן נישאו ברכות, הוצגו התוכניות של משפחות בהתעצמות וניתן זמן להציג שאלות. האורחים הרבו לשאול על סוגיות דו קיום בארץ, יחסי ערבים ויהודים, בעיות ביטחון ועוד. לאורך כל הביקור היתה תחושה של שיח פורה מאוד ולמידה הדדית.

מגילאור נמשך הביקור בתיכון מגידו, שם קיבלה את פני המשלחת לירון זכאי – מנהלת בית הספר, טליה גלנדיס ודורון ארז סיפרו על תוכנית  דו קיום, שמתקיימת בבית יגאל אלון, בין כיתה ט’ ממגידו ובין תלמידים מדלית אל כרמל, כן נפגשו האורחים עם תלמידות שהשתתפו בתוכנית. לאחר מכן נפגשו האורחים עם ענבר צור, המרכזת את תוכנית מ.ל.א, שסיפרה על התוכנית ועם נער ונערה שמשתתפים בתוכנית וסיפרו את סיפורם המרגש.

ארוחת צהריים חגיגית הוגשה בפואייה של האולם האזורי ומיד לאחריה התקיים פאנל תושבים, בהשתתפות נציגים מיישובי המועצה השונים, שהביאו את סיפורי ישוביהם. נציגי הפדרציות שאלו שאלות רבות ונוצר דיון מרתק בין משתתפי הפאנל, בנושא המשמעויות השונות של תושבות במועצה אזורית מגידו.

לאחר הדיון יצאו כולם לקיבוץ מגידו לסיור בחוות תלמים, אשר מספקת תעסוקה מוגנת לבוגרים בעלי צרכים מיוחדים. היום הסתיים במושב סיכום משותף.

לאורחים חולקה מהדורה מיוחדת של המגידון באנגלית, שהופקה לציון 20 שנות שותפות, אשר כולל כתבות על התוכניות השונות, על ההצלחות והיעדים. נציגי הפדרציות מאוד התרגשו לקבל את המחווה הייחודית הזו והביעו רצון להעביר את העיתון לאנשים נוספות בקהילות שלהם.

לדברי סיון, מרכזת תוכנית “משפחות בהתעצמות”, הביקור עבר בהצלחה רבה וכלל תכנים וערכים של שיתוף, ציונות ועזרה הדדית. “אנו רואים בתוכנית זו במה אידיאלית ליצירה משותפת של יהודים בארץ ובארצות הברית שלא מוכנים לוותר על הקשר ועל הסולידריות”, אמרה סיון.

בתום הביקור סיכמו אותו אנשי המועצה  ואמרו, כי ביקורי אנשי הפדרציות מאפשרים לנו לעשות אתנחתא מהעומס והאינטנסיביות של היום יום ולחשוב ולתכנן את צעדינו, להגדיר את מטרותינו, בהתאם לצרכים, לרצונות ולידע של השותפים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter