באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

15 מוותיקי יקנעם  וניצולי שואה תועדו במסגרת  פרויקט תיעוד יישובי

15 מוותיקי יקנעם  וניצולי שואה תועדו במסגרת  פרויקט תיעוד יישובי

בטקס מרגש במיוחד במעמד בני משפחה נרגשים, ראש העיר סימן אלפסי, סגנו רומן פרס, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, תמי ראש, מנהלת העמותה לגיל הזהב, יעל סיוון, אב ואם הבית בקהילה תומכת דני באבא ואילנה אזימבייב, מובילת צוות המתעדות והמתעדים חנה מינס והמתעדים עצמם, חולקו חוברות התיעוד לחמישה עשר תושבי יקנעם, ניצולי שואה וותיקי היישוב, כשביניהם ארבעה זוגות.

ראש העיר, סימון אלפסי אמר שהוא מתרגש להיות כאן ולברך אנשים יקרים בעלי זכויות רבות ביקנעם ובכלל. רה”ע אמר שכל מתועד הוא עולם ומלואו וסיפורי החיים שתועדו יהוו אבן דרך לילדים ולנכדים של המתועדים, ולעם ישראל כולו. סגן ראש העיר, רומן פרס אמר שהוא מתרגש מאוד להיות כאן 5 שנים אחרי אותו יום בו העלו את הרעיון לצאת בפרויקט הנ”ל. פרס שיבח את המתעדים על עבודת התיעוד שלהם ואמר שמדובר באנשים מסורים ונאמנים שעשו עבודת קודש. פרס ציין שהסיפורים הם סיפורי גבורה והיסטוריה של העם היהודי שחובה לזכור. מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, תמי ראש, אמרה שהפרויקט הזה הוא אחד הפרויקטים היפים שנעשים ביישוב לטובת האוכלוסייה הוותיקה. ראש שיבחה את רה”ע וסגנו על הובלת הפרויקט וציינה שבזכות פעילותם מספר המתועדים גדל משנה לשנה. מנהלת העמותה לגיל הזהב, יעל סיוון אמרה שמדובר בפרויקט מדהים ומרשים שהעמותה שמחה להיות חלק ממנו. נציגת המתועדים, כרמלה כהן  ביתה של ויקטוריה ז”ל שתועדה אמרה שמדובר בפרויקט חשוב בעל חשיבות עצומה שהובלתו היא העברת המורשת לדורות הבאים. כרמלה אמרה עוד שלכל המתועדים סיפורי חיים עתירי חוויות, וחוברת התיעוד היא הנצחה לדורות הבאים והוסיפה שהיא גאה להיות תושבת המקום. לאחר הברכות והדברים חולקו חוברות התיעוד, ולכל מתועד הוענק  גם דיסק אישי. למתעדים הוענקו תעודות הוקרה על פעילותם המסורה.

החלק האמנותי כלל הופעה של צמד הזמרות לינוי באבא ונועם ישראל ששרו את “אם יש גן עדן” ו”שיר תקווה” וזכו למחיאות כפיים מכל עבר. בנוסף לכך הוקרן סרטון מעבודת התיעוד שכלל רקע קצר על כל אחד מהמתועדים. את הערב הנחה אב קהילה תומכת, דני באבא.

פרויקט תיעוד ניצולי שואה וותיקי יקנעם נערך זו השנה הרביעית  ועד כה תועדו במסגרתו כמאה מוותיקות וותיקי היישוב וניצולי שואה. עבודת התיעוד נעשתה ע”י מתנדבי קהילה תומכת “נעשה ונצליח” ובראשם חנה מינס שמובילה את הקבוצה במסירות יוצאת דופן ותורמת רבות להובלת הפרויקט הזה כמו פרויקטים יישוביים נוספים. הפרויקט הוא פרי שיתוף פעולה של המשרד לשירותים חברתיים, עיריית יקנעם והמחלקה לשירותים חברתיים, העמותה למען הקשיש וקבוצת קהילה תומכת – “נעשה ונצליח”.


ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“ערב מרגש במלוא המובן. האנשים הללו הם עולם ומלואו, אוצר בלום לנו ולדורות הבאים. יקנעם חוגגת 65 שנות שגשוג והצלחה והגענו למה שהגענו בזכות אנשים נפלאים שבנו את היישוב והובילו אותו. פרויקט התיעוד הוא פרויקט מבורך בעל חשיבות עצומה ואני מודה לרומן, לחנה מינס, למתעדים ולמתועדים כאחד, לקהילה תומכת ולכל קבוצת “נעשה ונצליח”, לדני באבא ולאילנה אזימבייב שמובילים את הפרויקט, ולכל מי שתרם להצלחתו של הפרויקט”.

סגן ראש העיר מר רומן פרס:

“כאשר אני מחבר את כל ה- 100 סיפורי חיים שתיעדנו עד כה, ניתן לראות את ההיסטוריה המפוארת של העם היהודי, של מדינת ישראל ושל עיר יקנעם בכ- 100 שנים האחרונות. לכל אחת ואחד מהמתועדים, סיפור חיים מרתק שמשקף כל מה שקרה לעמינו מתחילת מאה ה- 20 ולתיעוד הזה יש משמעות עצומה.  יישר כוח גדול לכל העוסקים במלאכה ובראשם לחנה מינס שמובילה את הפרויקט ביקנעם ביד רמה. יישר כוח גדול לדני באבא ולאילנה אזימבייב על תרומתם להצלחת הפרויקט”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter