באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

תרומה בריאה

תרומה בריאה

פרויקט איסוף תרופות ללא שימוש והעברתן לאוכלוסיות נזקקות אסף במהלך השנה האחרונה תרופות בעלות של 20 אלף ₪. רכז שלוחת מטב עפולה: “מטרת הפרויקט החברתי הייחודי היא לחבר בין התורמים לנזקקים”

לכולנו יש בארון כדורים שונים ומשונים שאין לנו מה לעשות איתם ובסופו של דבר הם מוצאים את דרכם אל פח האשפה. מטב אוספת את התרופות הללו ומעבירה אותן לנזקקים והשבוע נודע כי במהלך שנת 2013 אספה שלוחת מטב עפולה יזרעאל תרופות בשווי 20,000 ₪. כל התרופות נתרמו על ידי תושבים באזור מגדל העמק, עמק יזרעאל, קרית טבעון, יקנעם עילית, רמת ישי, מ.א. מגידו,  עפולה, בית שאן, עמק המעיינות, הגלבוע והתענכים. התרופות נתרמו במסגרת פרויקט איסוף תרופות ישנות, שעמותת מטב שותפה לו מזה כשנה וחצי. חלק גדול מהתרופות נחשבות ליקרות במיוחד ולמצילות חיים. כל התרופות שנאספו הועברו לארגון “חברים לרפואה”.

מטב
התרופות שנאספו. צילום: אלי פוליאקוב.

“מדובר בהישג מרשים ביותר, שמאפשר לארגון ‘חברים לרפואה’ לסייע מדי יום לנזקקים לתרופות”, סיפר אלי פוליאקוב, רכז שלוחת מטב עפולה. “אם עמותת מטב לא הייתה אוספת את התרופות הללו, התרופות היו ממשיכות לשכב אצל כל אחד מאיתנו בארון, ולא מגיעות ומסייעות לתושבים רבים ברחבי הארץ. זו הזדמנות להודות לתורמים ולעובדי מטב שהתגייסו להצלחת הפרויקט”.

מדי שנה נזרקות בישראל לפח מאות אלפי תרופות תקינות, עקב שינוי בהתוויה הרפואית או הפסקת שימוש בהם מכל סיבה שהיא. תרופות אלה, מצטברות בארונות התרופות בבתים ובסופו של דבר נזרקות לפח. מנגד ישנם אנשים רבים אשר זקוקים לתרופות, ובשל מצבם הכלכלי מתקשים לשלם עבורם. “מטרת הפרויקט החברתי הייחודי היא לחבר בין אלה לאלה, בין התורמים לנזקקים כשבתווך נמצא ארגון ‘חברים לרפואה’, ולאפשר בכך במה לערבות הדדית קהילתית וחברתית”, אמר השבוע פוליאקוב.

שלוחת מטב עפולה יזרעאל משפרת את איכות החיים של מאות זקנים זכאי חוק סיעוד באמצעות מטפלות בית ישראליות וזרות ברחבי עמק יזרעאל, מגדל העמק, קרית טבעון, יקנעם עילית, מ.א. מגידו, עפולה, הגלבוע ובית שאן. מטב מתמחה במתן ופיתוח שירותים לאוכלוסייה המבוגרת, ביניהם: שירותי סיעוד וטיפול אישי בבית, ליווי והשגחה בבתי חולים, שירותי יעוץ בנושא פתרונות דיור לגיל השלישי, סיוע וייעוץ בשעת משבר לזקן ולבני משפחתו ושירות של עובדים זרים באמצעות חברות מורשות.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter