באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

תרבות וספורט עם השרה מירי רגב בקצרין

תרבות וספורט עם השרה מירי רגב בקצרין

ישיבת עבודה פורייה ביותר, התקיימה השבוע במועצה המקומית קצרין עם שרת התרבות והספורט, ח״כ מירי רגב במסגרת סיור מקצועי של השרה מירי רגב בצפון

לאחר שנפגשה בבוקר באתר החרמון עם ציפי בלומברג, גולשת סקי מוגבלת בגופה הגיעה לפנות ערב השרה מירי רגב לפגישה במועצה. בפגישה בבירת הגולן, אמרה השרה רגב: ״אני מודה לכם על הביקור ועל הפרגון הכנה לאנשי משרדי ולי, אנחנו כאן לשמוע, להבין ולשחרר חסמים. קיימת הפרייה הדדית בין אנשי המקצוע במשרדי לבין אנשי המקצוע במועצה, מדובר על עשייה משותפת של הנגשת התרבות לכלל אזרחי ישראל בדגש על הפריפריה  הגיאוגרפית. משרד התרבות והספורט ימשיך לתמוך בכל חלקי הארץ מצפון לדרום. קצרין חשובה לי, אני שמחה שהיא מתפתחת והופכת להיות מרכז תרבות אזורי. המשרד השקיע בעבר וימשיך להשקיע גם בעתיד בבירת הגולן. אני גאה להיות שותפה למהפכה תרבותית בעיר״.

מירי רגב ודימי אפרצב בביקור בקצרין (צילום: גבי פלד)

היה זה מפגש חברי מחד וענייני ביותר מאידך. דימי אפרצב, ראש מועצת קצרין המארח, נתן סקירה אודות ההתפתחות הדמוגרפית של קצרין לצד התפתחות ושגשוג תרבותי. מנהל המתנ”ס גילי, הציג את שלל אירועי ופעילויות התרבות במועצה, וציין בפרגון ובכנות את מידת הנכונות והרצון של אנשי משרד התרבות והספורט לסייע ולפתור מחסומים במהלך העבודה השוטפת.  בקצרין מתקיימים חיי תרבות תוססים: חבורת זמר פעילה שיצגה את קצרין באיטליה, תיאטרון קהילתי פעיל שיעלה בקיץ את המחזמר “שלמה המלך ושלמיי הסנדלר ” בשילוב תזמורת, להקות מחול ברמה ארצית, פסטיבלים שהפכו למורשת, “צלילי בזלת” ו”שיר השירים” בפארק קצרין, יזמויות שכוללות מפגשי ספרות, פסטיבל בינלאומי לכלי מיתר ופעילות אמנים בכיכר. העבודה המשותפת מול משרד התרבות והספורט מורגשת ביותר. בקצרין שמים דגש על תרבות מקומית גם באירוע ה”קצריבל” וגם בחגיגות יום העצמאות. השנה נערכת המועצה לחגיגות 40 שנה להקמתה. התיאטרון פועל בתפוסה מלאה לרווחת כל תושבי האזור וגם הקולנוע תופס תאוצה. בפני המועצה מונחות תכניות תרבותיות וספורטיביות רבות, שיוצגו ויגובשו בשיתוף פעולה מלא עם אנשי משרד התרבות והספורט. השרה רגב סיכמה את הביקור בפרגון גדול ובחיוך רחב. ראש המועצה העניק לשרה זר פרחים ומזכרת שעוצבה ע”י מעצבת תכשיטים מקומית עליזה פולצ’ק, תליון כסף שעוצב על מטבע מגמלא העתיקה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter