באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

תצפיתנים מעל קרית טבעון

תצפיתנים מעל קרית טבעון

המועצה מציבה תצפיתנים במטרה למנוע שריפות והצתות ברחבי הקריה בעקבות ימי השרב האחרונים. קב”ט המועצה, אלי זיו: ” השאיפה שלנו היא לדכא כל שריפה ולו הקטנה ביותר”. 

שריפות
תצפית ממגדל המים במרכז ההנצחה. צילום: דוברות קרית טבעון.

עקב הימים החמים שפקדו אותנו לאחרונה יצאו הפקחים, המאבטחים והמתנדבים במועצה לתצפת על היישוב ממגדלי המים ברמת טבעון ובמרכז ההנצחה, במטרה לזהות ולהבחין ביתר קלות אם פרצה שריפה או קיים אירוע עשן באזור. קב”ט המועצה אלי זיו פעל כך בשנים האחרונות היות וזו אחת הדרכים היעילות והאפקטיביות  למניעת שריפות. היכולת לתצפת על כל היישוב מאפשרת להבחין גם באירוע הקטן ביותר,  במיוחד בשעות  הצהריים עד שעות אחר הצהריים,  בהן התלקחות קלה עלולה להפוך לשריפת ענק.

זיו: “כלקח מהדליקה הגדולה בקרית טבעון באוגוסט 2012 וזו הקודמת לה שפרצה בכרמל, קיבלנו החלטה לפעול במספר דרכים יעילות על מנת למנוע דלקות. השאיפה שלנו היא לדכא כל שריפה ולו הקטנה ביותר, אם חלילה פורצת שריפה, מטרתנו היא להכניעה בטרם תצא משליטה. אנחנו בפתחו של הקיץ וצפויים לנו עוד ימים חמים רבים, שמירה על חיי אדם וחיים בכלל, כמו גם על רכושו של כל תושב ביישוב הינן משימות בעלות ערך רב וחשוב לשים לב”.

במועצה מבקשים וממליצים לתושבי הקריה לשמור על ניקיון החצר והסביבה הקרובה, להימנע מהשלכת פסולת וגזם. כמו כן, לוודא שיש צינור מים סמוך, במיוחד בבתים הגובלים עם חורשות אורנים, אלונים וואדיות וכיוצא באלה  וכמובן לא לשרוף גזם או כל דבר אחר בחצר הבית.  בנוסף, תודרכו רכזי תנועות הנוער ביישוב כי  יש להימנע מהדלקת מדורות ואו מנגלים ביערות או בוואדיות ביישוב.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter