באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

תלמידי יקנעם בכנסת ישראל

תלמידי יקנעם בכנסת ישראל

תלמידי תכנית “הגישור” של בית החינוך “דליות” השתתפו בוועידה  שקיימה הוועדה לזכויות הילד  בכנסת והציגו בפני יו”ר הוועדה, ח”כ יפעת שאשא ביטון, ושאר חברי הכנסת את תכנית “המגשרים” – תכנית גישור כמובילה לשפת תקשורת המקרבת.

הוועידה נחלקה לשני מושבים. המושב הראשון עסק במגוון נושאים בהם עוסקים אנשי חינוך, הורים וילדים, וכולם יחד לקחו חלק בחשיבה ובקבלת החלטות. במושב השני הוצגו תכניות שונות אשר מבטאות יוזמות נפלאות של תלמידים ועמותות שונות שכל מטרתן ליצור שינוי ולהוביל למקום טוב יותר, מקום של מוביליות חברתית פעילה, יוזמת, נותנת, מכבדת, מקום שיש בו אהבה ודאגה אמיתית לילדים. תלמידי “דליות” הציגו את מודל שפת התקשורת, שפה היוצרת דיאלוג אמיתי המוביל להבנה ולפתרון סכסוכים. התלמידים הציגו כיצד  עובדת התכנית במעגלים השונים, העבירו ברהיטות את המסרים המרכזיים, וזכו לפרגונים רבים על עבודתם הרצינית מחברי הכנסת ומשאר המשתתפים.

לאחר הדיון המרתק בוועדה זכו התלמידים לביקור יוצא דופן בלשכתו של מנכ”ל הכנסת, רונן פלוט, ושמעו ממנו ומצוותו על תכניות שונות שמובילה כנסת ישראל מול בתי הספר. בסיום הביקור העניק המנכ”ל שי לכל אורח – עט וסיכה בחותמת הכנסת. התלמידים נפגשו גם עם ח”כ עודד פורר ושמעו ממנו על עבודת חברי הכנסת והשליחות הציבורית. במהלך הביקור ביקרו התלמידים גם באולם המליאה, באולם מארק שאגאל, ועוד.

בביקור בכנסת השתתפו בנוסף לתלמידים סגן ראש העיר, רומן פרס, מנהלת אגף החינוך ד”ר סימה ניסלבאום, מנהלת המחלקה לחינוך יסודי, איריס סלע, מנהלת בית החינוך עפרה הירש, מובילת התכנית בבית החינוך פנינית גל – כהן, ועדן ושרון השינשיניות של ‘שחרות’ שמסייעות בהובלת התכנית בבית החינוך.

 

בבית החינוך “דליות” מאמינים בעשיה  ללא הפסקה, ולאחרונה התקיים בבית החינוך יריד נתינה קהילתי שהיווה את יריית הפתיחה לפרויקט הנתינה השנתי של תלמידי שכבת ו’. במסגרת הפרויקט מתנדבים התלמידים במהלך כל השנה במסגרת קהילתית חוץ בית ספרית כשהמוטו המנחה אותם הוא “לתת זה לקבל”. במהלך היריד תרמו מורות, הורים ותושבים 55 מנות דם באמצעות ניידת בנק הדם שהוזמנה ליריד. התלמידים סייעו לצוות הרפואי ברישום התורמים ובמילוי הטפסים.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“אני מברך את התלמידים על ביקור מאוד מוצלח בכנסת ועל הבאת כבוד רב ליקנעם. בבית החינוך “דליות” נעשית עבודה נפלאה הכוללת הובלת תהליכי חינוך משמעותיים, חתירה למצוינות והובלת ערכים, והתוצאות בהתאם. אני מברך את סגני רומן פרס שאחראי על קידום מעמד הילד על הליווי והדאגה לתלמידים. תודה למנהלת “דליות”, עפרה הירש, לכל הצוות החינוכי, ומעל כולם לתלמידים שכולנו כל כך גאים בהם”.

סגן ראש העיר, מר רומן פרס:

“כמי שמוביל במשך שנים את התחום של קידום מעמד הילד ביקנעם, נפעמתי מהופעתם של הילדים בפני הוועדה. הם הציגו את הדברים בצורה מרשימה, בשפה רהוטה, תוך שליטה בכל פרט ופרט. אחרי הישיבה, לפי בקשת הילדים, ערכתי להם סיור מודרך במשכן הכנסת. הם פשוט גאווה לעיר!”.

מנהלת בית החינוך, הגב’ עפרה הירש:

“זכות גדולה ניתנה לנו ביום זה לעמוד בוועידת זכויות הילד ולהציג את תכנית הגישור המובילה לשפה רגשית – שפת התקשורת המקרבת. זו השפה ששגורה בפי הצוות החינוכי והתלמידים. בכל שנה אנו משכללים את התכנית תוך חשיבה ליצירת תהליכים מעמיקים, אמיתיים ומשמעותיים. היום הזה הוא מאותם ימי נחת בהם קוטפים את פירות העשייה שלנו לאורך השנה כולה. תודה מעומק הלב לכל מי שהיה איתנו ולכל השותפים שלנו”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter