באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

תושבי מגידו ממשיכים להפגין  בכביש 66  ” דמנו אינו הפקר!”

תושבי מגידו ממשיכים להפגין  בכביש 66  ” דמנו אינו הפקר!”

 

מאות מתושבי מועצה אזורית מגידו ותושבים נוספים הגרים באזור כביש 66, הפגינו ביום ה ‘  17/9 אחר הצהריים בצומת היוגב בשיתוף עם מתנדבי עמותת אור ירוק, בדרישה לשפר ולשדרג את  כביש 66- כביש הדמים ,במטרה למנוע את ההרוג הבא!

מאז התאונה הקטלנית ,שהתרחשה ב 1/9 בה קיפחו חייהן  שתי ילדות , הקים ראש המועצה איציק חולבסקי עם התושבים  מטה מאבק  בו הוחלט בין היתר ,כי התושבים  יצאו להפגין בכביש המסוכן, כדי לעורר את דעת הקהל ולגרום למקבלי ההחלטות לפעול במהירות למניעת עוד תאונות קטלניות .

על פי נתוני עמותת אור ירוק 5 בני אדם נהרגו מתחילת השנה בתאונות דרכים בכביש 66. מנתוני עמותת “אור ירוק” עולה כי בעשור האחרון אירעו בכביש 66 מעל 200 תאונות דרכים בהן נהרגו מעל 30 בני אדם ומעל 700 נפצעו.

התושבים מתריעים כי מדובר בכביש מסוכן  שמוכרז ככביש אדום, במצבו הנוכחי מספר בעיות קשות: כניסות ויציאות מסוכנות מאד מכל הישובים לאורכו. עקומות כביש מסוכנות מאד ועצם היותו כביש של שני מסלולים. התושבים טוענים כי כל השתלבות בכביש היא “הימור על החיים”.

 איציק חולבסקי , ראש מועצת מגידו: ” כביש 66 הוא כביש אדום ומסוכן מאד בעליל. מאזן הדמים שלו בעשור האחרון-35 הרוגים וכ770 פצועים , זהו מאזן של מלחמה ולא של עורק  חיים ופרנסה. אני נחוש להמשיך את במאבק עד שמשרד התחבורה יבצע שדרוג משמעותי בכביש. אני מודה לתושבים הנפלאים  של המועצה ושל מושב היוגב ולעובדי המועצה שהגיעו להפגנה הערב. נמשיך להיאבק בעוצמה ועקביות. ”

משה כורש , ממושב מדרך עוז וחבר במטה המאבק, טוען: “הכביש הזה  במשך השנים האחרונות גבה את חייהם של רבים. הגיע הזמן שמשרד התחבורה יטפל בכביש ,כדי למנוע את ההרוג הבא. דמם של האזרחים והנוסעים בכביש איננו הפקר. אנחנו דורשים לממש את תכנון הכביש שכבר אושר  ולבצע את שדרוגו בהקדם.”

מנכל עמותת אור ירוק, שמואל אבואב:”כביש 66 הוא כביש אדום שבחלקים נרחבים ממנו אין הפרדה בין הנתיבים שתמנע תאונות חזיתיות. ההפגנה היום מבטאת את החשש המוצדק של התושבים מנסיעה בכביש המסוכן הזה. למשרד התחבורה אסור לחכות להרוג הבא, חייבים לשפר את התשתית בכביש ולהפוך אותו לבטוח עבור מי שנוסע בו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter