באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

תורמים מכל הלב

תורמים מכל הלב

תורמים מכל הלב: קבוצת “רעים” במתנ”ס יקנעם סייעה ברכישת מכשיר הגברה לכבדי שמיעה
תורמים לחיזוק הקהילה – חברי קבוצת “רעים” של מתנ”ס יקנעם, קבוצה חברתית לבני נוער עם קשיי תקשורת ולמידה, תרמו את כל הכספים שגייסו במסגרת “יום המעשים הטובים” לטובת רכישת מכשיר הגברה לכבדי שמיעה. במסגרת “יום המעשים הטובים” הקימו חברי הקבוצה דוכן פופקורן ופינת יצירה לילדים, כשההכנסות ממכירת המוצרים הוקדשו כאמור לרכישת המכשיר לכבדי שמיעה.  המכשיר הוצב לאחרונה בדפלק הקבלה בכניסה למשרדי הנהלת המתנ”ס שבשלוחת אלונים ומסייע בהנגשת שירותי המתנ”ס לקהל הרחב.

ביום חמישי האחרון נחנך המכשיר בטקס הוקרה מיוחד שהתקיים במתנ”ס במעמד יו”ר מנהלת המתנ”ס, גב’ לאה פדידה, ומנהלת המתנ”ס, גב’ אורנה טוכמן, שהוקירו תודה גדולה לחברי קבוצת רעים על תרומתם המכובדת למען אוכלוסיית החרשים בעיר.

קבוצת הנוער של “תכנית רעים” פועלת במתנ”ס ביקנעם מזה שנתיים. זוהי קבוצה חברתית ובה נערים ונערות עם קשיי תקשורת ולמידה בגילי 14-18. בין הלקויות עימן מתמודדים משתתפי התכנית נמצאות תסמונות ה-PDD – בתפקוד גבוה, תסמונת אספרגר ועוד. הקבוצה נפגשת פעם בשבוע במתנ”ס לפעילות חוויתית בהנחייה מקצועית, ומדי חודש וחצי יוצאים המשתתפים לבילוי חברתי בסביבה הקרובה (בית קפה, באולינג, קריוקי ועוד). בישראל פועלות היום כ-30 קבוצות ב-15 יישובים ובהן יותר מ-350 משתתפים.

חברי הקבוצה הביעו גאווה והתרגשות מפועלם. “יש לנו בקבוצה משתתפים כבדי שמיעה והנושא קרוב לליבנו” סיפרו.

לאה פדידה, יו”ר הנהלת המתנ”ס, בירכה את חברי הקבוצה על ההתגייסות הקבוצתית המלאה לעשייה חברתית משמעותית. “התרומות שגייסתם ביום המעשים הטובים והחלטה שלכם לייחד את כל הסכום לטובת סיוע לאוכלוסיית החרשים בעיר, מחממת לכולנו את הלב. היא מוכיחה מעל לכל את הרצון והיכולת של כל אחד ואחת מכם להתגייס למען פרוייקטים בקהילה ומקשרת בין ה’יחיד’ וה’יחד’. זו ההוכחה הטובה ביותר לחוזקה ועוצמתה של הקהילה היקנעמית ואנו נמשיך ונעודד יוזמות כאלו גם בעתיד”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter