באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שר חדש, תקוות ישנות

שר חדש, תקוות ישנות

יו”ר מרחב צפון בהתאחדות התעשיינים, הנרי צימרמן לשר אלי כהן (מפלגת “כולנו”) על מינויו לשר הכלכלה והתעשייה: “מדינת ישראל זקוקה לשר במשרה מלאה. התעשייה הצפונית מצפה ממך לפעול למימוש תכנית החומש הממשלתית לחיזוק הצפון ולשיפור הסביבה העסקית של התעשייה בפריפריה”

הנרי צימרמן, יו”ר מרחב צפון בהתאחדות התעשיינים, ברך את השר אלי כהן (מפלגת “כולנו”) על מינויו לתפקיד שר הכלכלה. במכתב ששוגר לשר, ציין צימרמן כי “אין ספק שעבודתך בעבר ותרומתך במסגרות הפרלמנטריות סייעו לך להכיר מקרוב את צרכי המשק הישראלי ואת התפקיד. מדינת ישראל זקוקה לשר כלכלה ותעשייה במשרה מלאה, שיסייע בחיזוק השדרה המרכזית של הכלכלה הישראלית”. עוד הוסיף צימרמן, כי באזור הצפון ישנם מספר מאפיינים ייחודיים המקשים על התעשייה המקומית. המרחקים הגדולים בין מפעלים שמביאים לייקור עלויות הייצור, המחסור המתמיד בכוח אדם איכותי ומקצועי, הסכנות הביטחוניות שחוזרות לשבש את שגרת החיים אחת לכמה שנים ועוד.

בהמשך לכך, קרא צימרמן לשר לפעול למימושה וליישומה בפועל של תכנית החומש לחיזוקו הכלכלי של מחוז הצפון: “תכנית זו שמה דגש על עידודם של מספר מנועי צמיחה חיוניים, וביניהם משיכת תעשייה עתירת ידע ויצירת מקומות תעסוקה איכותיים, הגדלת פריון העבודה, קידום תעשייה תחרותית מתקדמת, משיכת השקעות ויזמים, חיזוק עסקים קטנים ובינוניים, פיתוח אזורי התעשייה, עידוד המחקר הפיתוח ופיתוח התיירות הצפונית”. לדברי צימרמן , “לתעשייה בצפון מספר אתגרים שהם בעלי השפעה קריטית על תפקודה והצלחתה: ביניהם פיתוח המו”פ, חלוקה נכונה של הטבות המס, חיזוק ענפי התעשייה המסורתית, שיווק הצפון כיעד אטרקטיבי למשקיעים וכמובן- יישום מלא של תכנית הצפון, כפי שבאה לידי ביטוי בהחלטות הממשלה האחרונות”.

לבסוף, הזמין צימרמן את כהן למפגש תעשיינים שבו יציגו מנהלים בכירים במחוז צפון את האתגרים והקשיים שבפניהם הם ניצבים, בצד הכלים הנדרשים על מנת לסייע למפעלים ולחזק את הצפון ואת הכלכלה והחברה המקומית.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter