באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שרת הבינוי והשיכון בביקור וסיור ביקנעם: עיר מדהימה. יש כאן תחושה של קהילתיות, סימון מעורר השתאות

שרת הבינוי והשיכון בביקור וסיור ביקנעם: עיר מדהימה. יש כאן תחושה של קהילתיות, סימון מעורר השתאות

שרת הבינוי והשיכון, ח”כ יפעת שאשא – ביטון הגיעה לביקור וסיור ביקנעם וערכה פגישת עבודה עם ראש העיר, סימון אלפסי, ועם סגניו אורי שמואל, רומן פרס ודני סירי, ומנכ”לית העירייה מוניק קונפינו. בישיבה השתתפו גם מנהלת מחוז חיפה במשרד הבינוי והשיכון, נירית מיכאלי, ומנהל החטיבה הטכנית, גנדי אוסטרובסקי.

ראש העיר, סימון אלפסי בירך את השרה ואמר לה שיקנעם שמחה לארח אותה ולהראות לה מקצת מהעשייה הרבה ביישוב, והוסיף שיקנעם היא מודל להצלחה ואת המודל הזה מעתיקים במקומות אחרים.
ראש העיר אמר לשרה שהוא תמיד חושב קדימה ושהוא מאמין גדול בשיתופי פעולה. רה”ע סיפר שיקנעם מתמודדת השנה על קבלת פרס החינוך היישובי הארצי בפעם השלישית, ושכאן יש 0% נשירה, 91% זכאות לבגרות ומעל הכל כאן מחנכים קודם לערכים ואיתם ההישגים כבר מגיעים. רה”ע סיפר לשרה על פארק ההיי- טק היישובי ועל פארק “מבוא כרמל” המשותף ליקנעם, מגידו, עוספייה ודליית אל כרמל שאת הקמתו הוא יזם. ראש העיר סיפר על קליטת העליות לעיר ועל ההשקעות הרבות של הרשות ביחד עם הפדרציות בעולים, והשרה אמרה שלא כולם יודעים לקלוט כמו ביקנעם.
במהלך הפגישה אמר אלפסי לשרה שממשלת ישראל חייבת להסדיר את נושא הקרקעות מול המועצות האזוריות, וציין שיש לבחון את הנושא  דרך חברה לאומית או בינלאומית שתבחן את צרכי היישובים, ותסייע בהתאם לצרכים. ראש העיר ביקש מהשרה סיוע בבניית מבני ציבור בעיר, והשרה הבטיחה לבדוק איך ניתן לעזור.
בתום פגישת עבודה נערך סיור ביישוב. הסיור החל בשכונת “נוף לכרמל” והשרה קיבלה הסברים על פרויקט שיקום שכונות שמובל בשכונה, ועמדה מקרוב על התוצאות הנפלאות של שיפוצם ושדרוגם של תשעה בניינים עד כה ברחוב התאנה. לאחר מכן ביקרה השרה ב”מרכז צעדים” בשכונת הגגות הירוקים וקיבלה הסבר ממנהלת המקום, יעל שוסטק – פסקל על הפעילות במקום. השרה מאוד התלהבה ואמרה שהמקום הזה הוא  מדהים ומהווה נכס להורים. משם המשיך הביקור לשכונת שער הגיא והשרה שמעה על בניית השכונה החדשה ומוסדות החינוך בה.
שרת הבינוי והשיכון שהתלהבה אמרה שיש פה עיר מדהימה, עיר מתפתחת עם מרכזים קהילתיים ושתענוג לראות את העשייה כאן. השרה הוסיפה ואמרה שיש פה תחושה של קהילה. השרה פרגנה לראש העיר ואמרה שסימון מעורר השתאות ומדהים מה שהוא עשה כאן ושהיא ממש מקנאה.
לדברי השבח של השרה הצטרפו נציגי משרד הבינוי והשיכון במחוז חיפה ומנהלת המחוז, נירית מיכאלי אמרה שמיקנעם ומראש העיר צריך ללמוד.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי:
“שמחנו מאוד לארח את השרה ואת צוותה, להראות לה את העיר ולהציג בפניה מקצת מהפרויקטים שאנו מובילים ביישוב בעמל רב. יקנעם גדלה ומתפתחת ואנו עושים זאת בחכמה רבה. אנו מקפידים על בנייה איכותית. אני שמח שהשרה התרשמה עמוקות והתלהבה מהנעשה כאן. נמשיך לפתח את העיר ולדאוג למוסדות ציבור עבור התושבים”.

צילום: דוברות יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter