באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שעות זהב לגיל הזהב

שעות זהב לגיל הזהב

הצלחה רבה לפרויקט “שעות זהב לגיל הזהב”.

עשרות בני הגיל השלישי השתתפו בפעילויות מגוונות בפארקים רבין וגנדי ובגן שמואל

שעות זהב לגיל הזה”ב: עיריית יקנעם והאגף לשירותים חברתיים שבעירייה דואגים בחודשים האחרונים בצל משבר הקורונה לתושבות ותושבי העיר, בני הגיל השלישי (+65), לפעילויות מגוונות בפארקים הציבוריים.

הפעילויות לאורך התקופה התקיימו בשלושה פארקים מרכזיים בעיר באזורים שונים: פארק רבין, פארק גנדי וגן שמואל. במסגרת הפעילות הגיע לכל פארק מפעיל עם מוזיקה וקיים עם בנות ובני הגיל השלישי שבמקום מגוון של פעילויות ספורט מותאמות, ריקוד בשילוב מוזיקה, מתיחות, הפעלות גופניות ועוד. על מנת שהמשתתפים יוכלו לקיים פעילויות גם בישיבה ויוכלו לשבת לנוח  מתי שרק יחפצו בכך, דאגה העירייה לנייד לפארק כיסאות עבורם בכל יום פעילות.  לכל פעילות מגיעים למעלה מעשרים בנות ובני הגיל השלישי, ואלו נהנו מבוקר של הפעלה וספורט בטבע. עם הזמן מגיעים יותר ויותר משתתפים לפעילויות, וזאת לאחר ששמעו עליהן מחבריהם. הפעילויות נעשו תוך הקפדה על כל הכללים של משרד הבריאות.

הפעילויות בפארקים התקיימו שלוש פעמים בשבוע. מהחודש תתקיים הפעילות רק בפארק גנדי. לאור המשך התפרצות הנגיף קורונה ובשל ההיענות לתכנית הפעילות בפארקים צפויה להימשך בשלב זה לפחות עד סוף חודש ספטמבר.

בתוך כך, בימים אלו עמלים במדור לאזרחים ותיקים באגף ברווחה על פרויקטים מיוחדים נוספים שמותאמים לאוכלוסייה הוותיקה.

ראש העיר יקנעם, מר סימון אלפסי:

“אני מברך על הפעילויות בפארקים עבור בנות ובני הגיל השלישי. אני שמח שחשבנו על התכנית והתחלנו לקדם אותה כבר במהלך הגל הראשון כדי לתת לבנות ובני הגיל השלישי גם מרחב בטוח שיוכלו לצאת אליו, וגם זמן פנאי איכותי הכולל פעילות ספורטיבית מותאמת, וכן זמן שבו יוכלו לעשות דברים שהיו רגילים לעשות בשגרה. אני מודה למחלקה לשירותים חברתיים ולמנהלת המחלקה, תמי ראש, ולעובדות המחלקה על הובלת התכנית וקורא לעוד משתתפות ומשתתפים להגיע, ומי ייתן ונדע רק ימים בריאים.”

מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיריית יקנעם, הגב’ תמי ראש:

“פעילות הפארקים היא מענה עכשווי בזמן הקורונה שנותן מענה ייחודי ומוגן לאוכלוסייה המבוגרת. מחד, מאפשרת יציאה לטבע ולהתאווררות, ומצד שני מפעילה גופנית ושומרת על  חוסן אישי וחברתי. אין ספק שאנו מצויים בעידן חדש ולומדים בו להמציא את הפתרונות לאוכלוסיות מחדש תוך הקשבה לצרכים החדשים שמעלות האוכלוסיות ביקנעם. אני מודה לצוות המדור לזקן בראשותה של עו”ס ליאת עמיר על העבודה המאומצת בתקופה זו ומוקירה את העובדה כי היצירתיות עבור אוכלוסייה זו בראש מעייניהם.”

צילום: דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter