באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

“שמו של אזור ההייטק של יקנעם הולך לפניו. בעיניי זה המודל”

“שמו של אזור ההייטק של יקנעם הולך לפניו. בעיניי זה המודל”

יו”ר הכנסת, ח”כ יולי אדלשטיין מלווה בצוות משרדו הבכיר הגיע לביקור וסיור ביקנעם, ונפגש עם ראש העיר, סימון אלפסי, ועם מ”מ רה”ע אורי שמואל, הסגן רומן פרס, המשנה לאה פדידה, הסגן דני סירי, וחברי מועצת העיר יורי מגנר, אמיתי פוקמן ויאיר פריימן
בראשית הביקור קיבל היו”ר סקירה על יקנעם ועל התפתחותה. היו”ר שבתפקידיו הקודמים כשר הקליטה וסגן השר חנך בין היתר ביישוב את מקבץ הדיור שמאכלס כיום כ- 120 קשישים שמע שמודל מקבץ כזה צריך להיות בכל עיר. היו”ר שמע על הצטיינותה של יקנעם בתחומים רבים וביניהם, חינוך, תעשייה, גיוס לצה”ל, בנייה איכותית, ועוד. ח”כ אדלשטיין שמע מראש העיר גם על הצטיינותה של יקנעם בקליטת עלייה, ועל שהעלייה חיזקה את היישוב בכל התחומים. לאחר דברי רה”ע בירכו כל חברי מועצת העיר שהשתתפו בישיבה את היו”ר והודו לו על ביקורו ביישוב.
יו”ר הכנסת הודה בחום על הביקור והאירוח, וסיפר שהוא הכיר את יקנעם האחרת. היו”ר ציין שנעשו פה פרויקטים יפים, והוסיף שהדרך הייתה ארוכה ולא פשוטה. היו”ר דיבר על אזור התעשייה של יקנעם, ואמר ששמו הולך לפניו, ומה שהוא עושה לעיר מדבר בעד עצמו. היו”ר הדגיש שזה המודל. היו”ר אמר שלמשרדי הממשלה חשוב לתת כספים ולראות שנעשים בהם דברים נכונים, ולא שהם יורדים לטמיון.
לאחר הישיבה המשותפת ביקר היו”ר בתיכון “אורט אלון” יקנעם למדעים ואמנויות. המנהלת, עדה אברכהן שמש בירכה את היו”ר, ואמרה לו שכולם כאן שמחים שהוא הגיע לביקור והוסיפה שאין יותר חשובים מבני הנוער. המנהלת אמרה שביקנעם מערכת החינוך הוא אחת הטובות בארץ עם 87% בגרות, 100% גיוס לצה”ל, ו – 0% נשירה, והוסיפה שיש לנו ראש עיר שהוא דוגמא ומופת. במהלך הביקור הציגו נציגי התלמידים את הפרויקטים השונים עליהם עבדו במגמות השונות וביניהם: עוזר שופט אלקטרוני, מעצור אוטומטי לעגלות ילדים, תכנית ספייסלאב, תכנית מנהיגות (מש”צים), פרויקט שומר מסך, ותכניות להשתלבות בבית הספר ובקהילה. רה”ע סימון אלפסי אמר ליו”ר שהחדשנות ביקנעם מתחילה כאן, והוסיף שבית הספר נותן מענה לכל התלמידים ללא יוצא מן הכלל. היו”ר אהב מאוד את מה שראה ושמע ואמר שהוא רגוע לגבי דרכם של התלמידים בצבא ובהשכלה הגבוהה, אבל לא רגוע ממה שיהיה לאחר מכן, וקרא להם להיות מעורבים גם אחרי התיכון, הצבא והלימודים באקדמיה, במה שקורה במדינה. היו”ר ציין שהמדינה זקוקה למנהיגים גם בגילאי 40 ו – 50. בתום הביקור ב”אורט אלון” ערך היו”ר סיור ביישוב, ולאחריו הוא ביקר בחברת “מלאנוקס” שבפארק התעשייה ושמע על פעילות החברה. היו”ר שמח לשמוע על שבחברה מועסקים אנשים מכל האוכלוסיות. משם המשיך הביקור לחברת “פייברנט”, והיו”ר קיבל מידע על פעילות החברה שעובדת בין היתר עם מערכת הביטחון ומעורבת בהכנת מספר פרויקטים עבורה.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
“שמחנו מאוד לארח את יו”ר הכנסת, ח”כ אדלשטיין שהוא ידיד של העיר, וכבר הוביל איתנו מספר פרויקטים מרכזיים שהם דוגמא ומופת. היו”ר נחשף בין היתר לתיכון המצוין שלנו, ולחברות ההיי טק בפארק התעשייה, ובהחלט התרשם והתפעל ממה שראה ושמע. ח”כ אדלשטיין תרם ותורם רבות למדינת ישראל ולכנסת ישראל, ועל כך אני מודה לו מאוד”.

  • צילום: דוברות העירייה
  • צילום: דוברות העירייה
  • DSC08481

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter