באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שכנים זהב

שכנים זהב

באגף לשירותים חבריים בעיריית יקנעם ממשיכים להוביל תכניות עבור האוכלוסייה הוותיקה שבעיר, ובצל המלחמה בנגיף הקורונה ואיתה הסגרים עליהם מחליטה הממשלה, ולאור המצב שגורם לכך שממילא האוכלוסייה הוותיקה חוששת לצאת מביתה ולמלא את צרכיה, מובל בעיר פרויקט “שכנים זהב”.

מטרת הפרויקט הינה לחבר בין הדיירים הוותיקים לצעירים יותר. לשם הובלת הפרויקט יצרו באגף הרווחה קשר עם מספר מאפיות ביישוב, ואלו הסכימו לתרום חלות לשבת למען הקהילה המבוגרת. במקביל גייסו באגף מתנדבים משכונת נוף לכרמל שיחלקו את החלות לשכניהם. בשלב זה נותן הפרויקט מענה לכ- 20 משפחות.

באגף הרווחה שמו להם למטרה שאת החלות בכל בניין יחלק בהתנדבות דייר מאותו הבניין שהוא דמות מוכרת עבור שכניו המבוגרים. וכך, פעם בשבוע, בימי שישי דופקים מתנדבים של ‘מוטב יחדיו’ על דלת שכניהם, שואלים בשלומם, ומביאים להם חלות טריות על מנת להנעים להם את השבת שבפתח ולגרום להם לעונג שבת אמיתי.  המחווה המקסימה  גורמת לאושר רב למבוגרים שחשים שאינם לבד ושיש מי שדואג להם. בנוסף לכך, התושבים המתנדבים מתעניינים בשכניהם המבוגרים שעוברים תקופה לא פשוטה כלל, וכך מכירים אותם טוב יותר. המבוגרים מבחינתם מאושרים שיש להם עם מי להפיג ולו במעט את הבדידות, והתמיכה הנפשית הזאת חשובה להם מאוד.

פרויקט “שכנים זהב” הוא פועל יוצא של חשיבה באגף לשירותים חברתיים על האוכלוסייה הוותיקה תושבי העיר.  צוות “מוטב יחדיו” באגף הרווחה של העירייה יצא לשטח לבדוק איך אפשר דרך פרויקטים נקודתיים לשפר קשיים שחווים הקשישים בתקופה זו במיוחד.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“פרויקט התנדבותי נוסף מבית היוצר של יקנעם היפה. הדאגה לוותיקים והסולידריות חשובה כל הזמן ובמיוחד בתקופה מאתגרת זאת. לציבור קשה ולמבוגרים קשה שבעתיים והם גם מוגבלים יותר ביכולתם לצאת מהבית. כל הכבוד לאגף לשירותים חברתיים שבעירייה ולצוות “מוטב יחדיו” על מחשבה יצירתית ועל עשייה רבה עבור בנות ובני הגיל השלישי וכמובן למתנדבות  ולמתנדבים”.

עו”ס קהילתי באגף לשירותים חברתיים בעיריית יקנעם, גדעון בירן:

“בהמשך למציאות החדשה שנוצרה בעקבות הקורונה והסגר השני, עלה הצורך למענה חברתי וחומרי לאוכלוסייה המבוגרת, והפרויקט שכנים זהב נותן מענה  ברמה האישית למשפחות אלו.  אני רוצה להגיד תודה למאפיות שלוקחות חלק בפרויקט, ולצוות המתנדבים שדואג ליחס חם ומכבד למי שמקבל את החלות. אני וצוות מוטב יחדיו נמשיך ללא לאות לאתר ביחד עם התושבים צרכים מהשטח ונתרגם אותם למענים שיוסיפו לרווחה האישית ולתחושת הקהילתיות בשכונה”.

מתנדבת בפרויקט:

“הסיפוק שאני חווה בעת חלוקת החלות שווה הכל. ההתנדבות נותנת תחושת שליחות ומקרבת אותנו השכנים אחד לשני. היה ממש יפה לראות את השמחה של האנשים כשחילקנו להם את החלות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter