באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שי קהילתי לפסח

שי קהילתי לפסח

לראשונה ביקנעם: המתנ”ס הפיק שי קהילתי לפסח לכל בית.

לראשונה, קיים מתנ”ס יקנעם יחד עם עיריית יקנעם, מבצע ענק, בו הפיקו כ 7100 חבילות שי קהילתיות מושקעות לפסח, כאשר כל חבילת שי כללה הגדה מעוצבת, מצה, ערכת משחקים משפחתית לחג. חבילות השי חולקו לכל בית ובית בעיר יקנעם. המבצע המדהים הזה הוא תולדה של חיבור ערכי בין מחלקת ‘תרבות יהודית’ ו’יחד יקנעם’ הפועלות במסגרת מתנ”ס יקנעם, מבית החברה למתנ”סים.

הפרויקט, שהוא הראשון מסוגו בארץ, בא ליצור קונטרה לפסח משנה שעברה בה כל משפחה ישבה לבדה, בגלל סגר הקורונה. מטרתו של הפרויקט היא לאחד את קהילת יקנעם, כאשר כולם ישבו סביב הגדה קהילתית זהה, שתתאים לכלל התושבים והקהילות ביקנעם. חשוב לציין שגם ההגדה היא תוצרת הקהילות והאוכלוסיות השונות ביקנעם, שהשתתפו בתהליך יצירת ההגדה, לאחר שהמחלקות השונות בעיר ובעירייה התבקשו להוסיף ולכתוב הגד יהודי-ישראלי ערכי שהוסף להגדה כאמירה משמעותית לצד ההגדה המסורתית. עוד בחבילת השי לפסח ניתן למצוא משחק ערכי “משפחה משחק ביחד” שנולד ביקנעם, בימי סגרי הקורונה, ע”י ‘יחד יקנעם’ יחד עם בנות השירות שפיתחו חבילת משחקים ערכיים שזכו בימי החגים להצלחה גדולה בקרב התושבים.

המבצע הענק הזה התקיים באולם הגדול של מתנ”ס יקנעם ברחוב אלונים, כאשר מאות מתנדבים תושבי יקנעם מכל הגילאים, ביניהם צעירים, תלמידים, משפחות, סטודנטים ומתנדבים מכלל קהילות יקנעם, הגיעו במשמרות של אריזה והכנת ערכות השי – ולכולכם נתונה תודה ענקית והערכה רבה.

לאה פדידה- יו”ר הנהלת המתנ”ס: הפרויקט המדהים הזה הוא פרי יצירה של צוות המתנ”ס המצוין שלכל אורך כל השנה האחרונה דאגו לשמור על קשר עם הקהילה ולייצר פעילות בכל מצב. הוכחנו שוב שהמתנ”ס הוא הבית של הקהילה. תודה ענקית לכל השותפים והמתנדבים שסייעו באריזה ובחלוקה השי ותודה מיוחדת לראש העיר סימון אלפסי. מי ייתן ומעכשיו נחזור לפעילות מלאה. מאחלת חג פסח של פריחה בריאות ואושר.

צילום: דוברות מתנ״ס יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter