באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שירות חדיש וייחודי במרכזים הרפואיים לין וזבולון לסימון מחטים וכירורגיית שד

שירות חדיש וייחודי במרכזים הרפואיים לין וזבולון לסימון מחטים וכירורגיית שד

 

בשירות חדיש וייחודי, שהופעל על ידי כללית במרכזים הרפואיים לין וזבולון, יבוצעו סימון מחטי ופעולות כירורגיות בשד באופן אמבולטורי

במרכז רפואי לין של כללית החלו לבצע, לראשונה במרפאה יועצת בקהילה, סימון מחטי וטיפולים כירורגים בשד תחת קורת גג אחת ובתהליך מהיר ויעיל.

בשירות החדש, מבצעת ד”ר יהודית גולדמן – מנהלת יחידת הדמיית השד המרחבית במרכזים הרפואיים של כללית, לין ובי”ח כרמל, סימון מחטים שנעשה תחת הדמיה באולטרה סאונד או בממוגרף, כהכנה לקראת התערבות כירורגית. הסימון מבוצע במצבים בהם הודגם בדימות ממצא חשוב בשד, אך הוא אינו נימוש.

מיד לאחר ביצוע הסימון, יורדת האישה לחדרי הניתוח החדישים בלין. שם ד”ר טטאינה דורפמן – מנהלת מכון השד בלין וכירורגית שד בכירה בכרמל, מבצעת התערבות כירורגית, כגון ביופסיה או הוצאת גוש.

ד”ר דורפמן מדגישה כי ההחלטה אם ניתן לבצע את הפעולה במרכז הרפואי בקהילה מתקבלת בהתאם לסוג הפעולה הנדרשת ומצבה הבריאותי של המטופלת.

הפעלת השירות החדש התאפשרה תודות למתכונת ייחודית של השירות בכללית – חיפה וג”מ, הפועל כמרחב שיש בו צוות רפואי משולב בי”ח-קהילה: ד”ר דורפמן וד”ר גולדמן הן רופאות המחלקות את זמנן בין בית חולים כרמל מקבוצת כללית לבין השירות  המרפאתי בקהילה. כך גם צוות המרדימים בחדרי הניתוח הינו צוות החולק זמנו בין חדרי הניתוח בבית החולים למרכז הרפואי.

שילוב זה, יחד עם היערכות מקיפה שנעשתה בלין לקליטת הפעילות שהועתקה מבית חולים יום בכרמל בעקבות סגירתו לשם הקמת מערך חדרי ניתוח חדישים וממוגנים, הוא שמאפשר ביצוען של פעולות רפואיות שבוצעו עד כה רק רק במסגרת בית חולים. זהו מעבר התואם את הרפואה המודרנית, שבה מעתיקים לקהילה את מירב הפעולות האבחנתיות והניתוחיות שאינן מחייבות תנאים של בי”ח.

עבור הנשים זו אפשרות לקבל טיפול ללא צורך להגיע לבית החולים, באוירה רגועה ופחות מאיימת של בית חולים, בנקודת שירות אחת, כך שיש הקלה בחוויה המאיימת של אבחון וטיפול בסרטן השד.

שירות דומה עתיד לפעול גם בקריית בריאות זבולון.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter