באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

 שיפצו את המועדון

 שיפצו את המועדון

קבוצת “מה בוער לנו” – קבוצת המנהיגות של מרכז צעירים אשר פועלת מתוך תחושת שליחות לקידום נושאים חברתיים ביקנעם בחרה להשפיע, וכפועל יוצא מכך הגיעו חברות וחברי הקבוצה למועדון הנוער בשכונת ‘נוף לכרמל’ הפועל במקום במסגרת פרויקט “מחוברים”, וקידמו בו שורה של תכניות.

חברי הקבוצה יצרו טרם הגעתם קשר עם רכזת הפרויקט לאחר שזוהו מספר צרכים בהם יש לטפל במועדון וביניהם שיפוץ קוסמטי של המועדון, רכישת ציוד ומשחקי שולחן לבני נוער, העברת תכנים שונים ועוד. בשל העובדה שהצלחת הפרויקט כרוכה  גם ברתימת המגזר העסקי, נפגשו חברי הקבוצה עם נציגי חברת איזי צ’יפ וחברת אוסם ורתמו אותם לעשייה. חברת איזי צ’יפ תרמה מספר עמדות מחשב חדשות, ושולחן טניס חדש. עובדת החברה והמעצבת, מירב ביטון עיצבה את המועדון. עובדי החברה, נציגי קבוצת המנהיגות ובני הנוער של המועדון צבעו את המועדון וסידרו אותו. בנוסף לכך, העבירה עובדת החברה פעילות ספורטיבית לנערות של המועדון, ולאחריה הועברו תכנים על תזונה בריאה ואכילה נכונה. במועדון “מחוברים” כבר פועלים עם החברה במטרה לשתף פעולה ולקדם פעילויות בצוותא גם בעתיד. חנות “עידן 2000” ששותפה לפרויקט תרמה מספר משחקי שולחן.

פרויקט “מחוברים” הוא אחד הפרויקטים המובילים ביקנעם. אחת המטרות המרכזיות של הפרויקט היא מניעת התגודדות ושוטטות של הנוער העולה בשעות הערב. במועדון בשכונת ‘נוף לכרמל’ שוהים מדי יום כ- 40 בנות ובני נוער עולים ובני עולים בגילאי 18-12 אשר מקבלים מענה חברתי ופנאי בשעות אחר הצהריים והערב המאוחרות.

מרכז הצעירים הינו מיזם חברתי בו שותפים עירית יקנעם, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, משרד הקליטה, ג’וינט ועמותת גרעין אומץ.

מדריך במועדון “מחוברים”, מר מיכאל בריק: “מדהים לראות את הנערים שהכי לא ציפינו מהם שיעבדו, עובדים ונהנים. לתהליך חינוכי לפעמים לוקח הרבה זמן עד שהוא מתחיל להניב את פירותיו, ובפרויקט הזה כן קטפנו כמה פירות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter