באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שותפות מוזיקאלית

שותפות מוזיקאלית

יום חמישי מגיע להופיע בתרבותא הצמד OverShare שחצי ממנו,צליל דנין, נולדה וגדלה ביקנעם עלית. 

צליל דנין, חצי מהצמד OverShare נולדה, גדלה ולמדה ביקנעם עלית. “אני שרה מבית ספר היסודי. למדתי בקונסרבטוריון של יקנעם כשהוא היה רק “מרכז למוזיקה” ובמשך כמה שנים לקחתי חלק בתזמורת כשניגנתי על סקסופון. בגיל 17 הייתה לי להקת רוק ששמה היה “החצר האחורית” בה ניגנו אנשים ומוזיקאים טובים ,כולנו מיקנעם, אחד מהם הוא בן דודי דותן דנין. הכול נשאר במשפחה”. אחרי הצבא יצאה צליל דנין לטיול המקובל של האחרי צבא, אבל במקום לנדוד היא השתקעה במקום אחד עשתה המון מוזיקה והופיעה עם מוזיקאים מכל העולם.

“כשחזרתי לארץ” מספרת צליל “הבנתי שאני חייבת לעשות כמה שיותר מוזיקה ועם כל המוטיבציה שלחתי לעופר מאירי הודעה אם במקרה הוא מחפש זמרת, הניסוח כנראה הפתיע אותו ושבה את ליבו ושלחתי לו מייל נוסף עם סקיצה שלי לשיר מתוך הופעה חיה. להפתעתי הרבה הוא אהב והזמין אותי לאולפן. האמת היא ששלחתי לעופר הודעה מאחר והוא ידוע כמפיק ג’ינגלים עסוק ואני חשבתי שזו יכולה להיות אחלה הכנסה ממוסיקה. לא חשבתי שהוא יציע לי לקחת חלק בפרויקט הבייבי שלו ” מטרופולין”. וככה מצאה עצמה צליל חלק מהפרויקט הנחשב ועם הלהיט “אתה גומר אותי”.

פחות משבוע אחרי הנחיתה מהודו עברה צליל לתל אביב לדירת שותפים.”במפתיע, נכנס שותף חדש לדירה שלי, זר מוחלט, שהפך תוך ימים לחבר הכי טוב שלי, איש הסוד שלי, ולמשפחה תל אביבית שלי –  אריה הספרי. הסלון שלנו הפך מהר מאוד למקום המרכזי אליו היינו מתכנסים כל פעם שהיה לנו זמן פנוי, לבד או עם חברים ויחד הינו

מגמג’מים עד אמצע הלילה. הינו חופרים אחד לשני על אהבה עצמית ומוזיקה. הקטע המוזר הוא שדווקא אחרי שהפסקנו להיות שותפים בדירה, הבנו שאנחנו חייבים לקחת את השירים שנוצרו לנו ביחד ולבד לתוך יצירה משותפת וככה קמה overshere. אריה כותב את רוב השירים גם  כאשר מידי פעם גם אני לוקחת חלק ומביאה את השירים שלי לעיבודים משותפים.

מה צפוי להיות בהופעה?

בהופעות שלנו יש המון מתח ורגעים מעניינים ומצחיקים שחלקם התחילו במפגשים הקבועים שלנו בבית שהיו תמיד מלווים בצחוקים ופתיחות אין סופית וזה בא לידי ביטוי גם בהופעות, כאשר אנחנו משתפים המון מהחיים שלנו. לפעמים זה מביך ולפעמים זה מצחיק מאוד אבל התוצאה היא שירים מינימליסטים, נעימים ומרעננים. אנחנו גם מכינים איזה קאבר, אבל זאת תהיה הפתעה”

את מתרגשת להופיע ביקנעם?

מוזר, אבל מאוד מתרגשת. אני קצת מפחדת ממה שאנשים שהכירו אותי כל החיים יגידו על המוזיקה שלי היום, ומצד שני מעניין אותי לראות האם המוזיקה שלנו יכולה לצאת מהבועה התל אביבית.

OverShare – יום חמישי, 21:30 בתרבותא. 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter