באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שופטי תחרות “קריה יפה בישראל יפה” ביקרו ביקנעם

שופטי תחרות “קריה יפה בישראל יפה” ביקרו ביקנעם

שופטים מטעם המועצה לישראל יפה הגיעו לביקור וסיור בעיר ועמדו מקרוב  על הנעשה ביישוב.

השופטים מטעם תחרות “קריה יפה בישראל יפה” החלו את סיורם בתצפית על היישוב מגג בניין העירייה, ומשם המשיכו לספרייה הישנה שם ביקרו השופטים במרכז הצעירים ובמוזיאון הווטרנים. לאחר מכן ביקרו השופטים במרכז הלמידה הציוני אקולוגי שהוקם  באשכול פיס בשיתוף עם קק”ל. השופטים ביקרו גם בטיילת הערבה ועמדו מקרוב על התאורה הסולארית שבמקום, ועל פיתוח הפארקים שבטיילת. במהלך היום ביקרו השופטים גם בשכונות השונות ביישוב. בסיום הסיור נערכה פגישת סיכום. יו”ר צוות השופטים, גאולה טודר אמרה שהיא לא קנאית טבל היא מקנא ביקנעם. טודר סיפרה שהיא מרבה לשבח את יקנעם בתחומים רבים, והוסיפה שכאן הדברים נעשים כמו שצריך, החל משלב התכנון והחשיבה על להנגיש לתושבים  מוסדות ושירותים כולל שירותי פנאי, ועד שלב הביצוע. טודר סיפרה עוד שהיא שלחה הרבה ראשי רשויות ללמוד מיקנעם, בעיקר את נושא התכנון. השופטת, אילנה סנילביץ אמרה שהתרשמה לטובה מהעיר, מהתפתחותה, ומהעבודה שנעשית כאן, והוסיפה שמורגשת ברמה מאוד גבוהה ההיענות לצרכים של התושבים.  השופטת ציינה שיקנעם מרחיבה את הדעת ואת הלב. השופט, נועם קמפ, ציין שהתרשם מהתייחסות לפרט, מהירידה לפרטים הקטנים, ומהחשיבה לטווח הארוך.

תחרות “קריה יפה בישראל יפה” נערכת בחסות משרד הפנים. יקנעם משתתפת מזה כשני עשורים, כל שנה בתחרות, וזוכה בכוכבי יופי, מגני יופי ועוד. לפני ארבע שנים זכתה יקנעם בדגל היופי והוכתרה כעיר היפה ביותר בישראל בקטגוריית ערים קטנות ובינוניות. טקס חלוקת התעודות צפוי להתקיים ב- 24.11.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“גאים להשתתף בתחרות בפעם ה-20 ברציפות. יקנעם היא עיר ירוקה, יפה, מושקעת ומטופחת. אנו משקיעים משאבים רבים בטיפוח ופיתוח היישוב ומאמינים במתן איכות חיים גבוהה. כל מי שמסתובב ביקנעם רואה את הירוק בעיניים,  את הפארקים הנפלאים, מגרשי הספורט, השכונות המטופחות, ועוד. נמשיך לטפח את העיר לרווחת התושבים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter