באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שודרגה מערכת המידע הגיאוגרפי Gis של הוועדה לתכנון ובנייה יקנעם והיא לא פועלת

שודרגה מערכת המידע הגיאוגרפי Gis של הוועדה לתכנון ובנייה יקנעם והיא לא פועלת

הוועדה לתכנון ובנייה ביקנעם שידרגה בעלות של כ- 50 אש”ח את מערכת המידע הגיאוגרפי באתר הוועדה והכניסה בו פרמטרים שיעזרו לציבור המשתמשים ומבקשי המידע לקבל מידע אונליין בכל זמן שיחפצו בכך.

שדרוג מערכת ה – Gis כלל את עיצובה של המערכת מחדש, הוספת דרכי חיפוש, ויכולת קבלת נתונים מהירה יותר. בהתאם לפרמטרים החדשים שנוספו ניתן לקבל עתה מידע לפי: מגרשים, תכניות, גושים/חלקות ובהקשת כתובת ספציפית. דרך האתר ניתן לראות את הייעוד המדויק  לכל קרקע בנויה ופנויה ביישוב. תצלום האוויר המשמש כרקע הינו עדכני וצולם בחודש אפריל האחרון.

מבדיקת מערכת YCOM מתברר כי מערכת המידע המשודרגת אינה פועלת בדפדפן כרום וגם באקספלורר היא מתקשה מאוד לעלות.

 

האתר המשודרג אמור להיות פתוח לכל מי שמבקש מידע. כל מי שחפץ יכול לברר מהם ייעודי הקרקע בכל שטח ומקום, זכויות בנייה של כל תכנית ותכנית, ועוד. לכשיעבוד ניתן יהיה גם להתמקד באזור ספציפי, ברחוב ואפילו בבית אחד, ולקבל נתונים שונים. כמו כן דרך האתר ניתן גם למדוד מרחבים. המערכת נוחה וידידותית למשתמש והכניסה אליה היא דרך אתר האינטרנט של הוועדה לתכנון ובנייה.

מערכת המידע הגיאורפית Gis היא מערכת מידע ממוחשבת המאפשרת ניהול, אחזור וניתוח מידע גיאוגרפי תוך שילוב תכנים ממספר שכבות מידע. מערכות ה-GIS מאפשרות שיתוף וייצוא של המידע בדרכים רבות.

 

 

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“לצד פיתוח היישוב, אנו מקפידים לייעל גם את המערכות השונות ולהנגיש יותר ויותר את שירותי העירייה והוועדה לתכנון ובנייה לכל מי שחפץ בכך. אנו פועלים רבות על מנת לייעל ולהתייעל. הוועדה לתכנון ובנייה ביקנעם צעירה מאוד, ואף על פי כן נחשבת למקצועית ביותר בתחום שהוא כלל לא פשוט, וזוכה למחמאות רבות”.

מהנדסת העירייה, אדריכלית עירית טלמור:

“מערכת ה- Gis המשודרגת מציגה תצלומי אוויר ברזולוציה של 5 ס”מ ומאפשרת צפייה בכל רחובות העיר. בנוסף, עודכנו שכבות המידע כך שכל מבקש או מתכנן יכול ממקום מושבו להיעזר במידע. קידום הנגישות והשקיפות לתושב הם נר לרגלינו. נמשיך ונשפר השירות גם בעתיד”.

מנהלת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, אדריכלית רחל ב’צינסקי:

“תושבי יקנעם היקרים- תתחדשו!. הוועדה המקומית שמחה לתת לכם עוד אמצעי יעיל לקבלת מידע תכנוני און ליין. הוועדה עושה מאמצים לשרת אתכם בצורה הטובה והמקצועית ביותר ולהשתפר כל הזמן למענכם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter