באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שדה יעקב: מפקד יחידת הכיבוי עבר טבילת אש

שדה יעקב: מפקד יחידת הכיבוי עבר טבילת אש

מפקד יחידת מתנדבי הכיבוי במועצה האזורית עמק יזרעאל השתלט על שריפה שפרצה בגן הילדים. אייל בצר “נחיצותה של יחידת הכיבוי הוכחה מעל ומעבר לכל ספק”

יחידת הכיבוי של המועצה האזורית שהוקמה לאחרונה, עברה בהצלחה מרובה את מבחן האש הראשון: שריפה בגן חובה במושב שדה יעקב. האירוע נגמר במהירות וללא נפגעים. האש החלה להתלקח בבוקר יום רביעי האחרון, באזור השירותים של הגן ומסיבה לא ידועה.  מייד כשחשו הגננות בעשן, הן מיהרו לפנות את כל ילדי הגן לגן סמוך והזעיקו עזרה. ראשונים, הגיעו למקום רב”ש הישוב, מתניה קארו ושאול אלק, תושב היישוב ומפקד יחידת הכיבוי הטרייה שהוקמה במועצה. אלק: “עם קבלת ההודעה הגעתי למקום והתחלתי לבצע פעולות כיבוי ואיוורור ראשוניות עם הציוד שברשות היחידה. לאחר זמן מה הגיעו כוחות הכיבוי והשלימו את המלאכה”.

יחידת כיבוי אש
הגן השרוף בשדה יעקב. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

 קב”ט המועצה האזורית עמק יזרעאל, משה אלקנה, התייחס לאירוע ואמר: “היוזמה להקים את יחידת הכיבוי ולרכוש ציוד מקצועי וחדיש הוכיחה את עצמה היטב היום. מפקד היחידה נכנס לגן מלא עשן ועשה את כל הפעילויות הנדרשות לכיבוי, תוך מספר דקות הכל נגמר ללא נפגעים”. לאירוע הגיעו גם כוחות כיבוי מעפולה וכוחות משטרה שפעלו בשיתוף במקום. מזכירת היישוב, יעל דגני וצוות יישובי, פעלו לעדכון ההורים: “ברגע שהגננות חשו באש הן מיהרו ללחוץ על לחצן המצוקה והוציאו את הילדים בצורה מסודרת, מבחינתנו, הן תפקדו לתפארת. לשמחתנו, האירוע התנהל בצורה מופתית: מפקד יחידת הכיבוי והרב”ש הגיעו עם ציוד באופן מיידי, אחריהם הכיבוי והמשטרה והאירוע נגמר ללא נפגעים. כל התרגולים והמנגנונים לעיתות כאלו, עבדו מצויין מבחינתנו. כעת אנחנו בשיתוף המועצה, מחפשים לילדים פתרון לימים הקרובים עד להשלמת עבודות שיקום הגן שלו נגרם נזק”.

נסיבות השריפה עדיין נחקרות על ידי מכבי האש. בימים הקרובים מבנה הגן ישופץ, בינתיים, במועצה האזורית מאתרים עבור הילדים חלופה מתאימה לימים הקרובים, עד סיום השיפוצים בגן. ביחידת הכיבוי של המועצה סיפרו השבוע, כי ביום א’ הקרוב מתוכנן ללא קשר לשריפה, אימון של היחידה, המשותף גם לתחנת הכיבוי בעפולה “האירוע הנוכחי מחדד את הצורך ביחידת כיבוי אזורית כמו זו שהקמנו”, סיכמו השבוע במחלקת הבטחון של המועצה האזורית. אייל בצר, ראש המועצה האזורית אמר בתום האירוע: “האירוע הסתיים לשמחתנו, ללא נפגעים ובנזק מועט הודות לתושייה של מפקד יחידת הכיבוי של המועצה, יחידה טרייה שהקמנו ונחיצותה הוכחה מעל לכל ספק והן הודות לפעילותו של רב”ש היישוב. צוותי הכיבוי שהגיעו למקום התפעלו מהמהירות והמקצועיות בה כובתה השריפה ומרמת הציוד של היחידה. תודה נוספת לגננת וצוות הגן שפעלו בקור רוח ובשיקול דעת לאורך כל האירוע”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter