באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שגריר הולנד בישראל

שגריר הולנד בישראל

שגריר הולנד בישראל, הנס דוקטר יחד עם ראש המחלקה הכלכלית, מרקו ברייקן, קצין מדיניות בכיר בסחר ובכלכלה, ין פרנק, ואחראית תחום דיפלומטיה ציבורית, גילי גוראל, הגיעו לביקור ביקנעם במהלכו נפגשו עם ראש העיר, סימון אלפסי, ועם מנכ”לית העירייה, מוניק קונפינו. במהלך הביקור בעיר סיירו השגריר וצוותו בפארק ההיי טק היישובי.

ראש העיר, סימון אלפסי אמר לשגריר שאנו מאוד שמחים לארח אותו, והוסיף שיש לנו אהבה מיוחדת להולנד. השגריר הודה לרה”ע וסיפר לו שהוא מכהן בתפקידו כשישה חודשים והוא בא ללמוד ממנו איך הוא מנהל את העיר. השגריר הוסיף ואמר שהוא מאוד מתרשם מן העיר והוא מעוניין לשמוע עוד על פארק ההיי טק היישובי, מערכת החינוך, ועל הצלחותיה של העיר. ראש העיר סיפר לשגריר ולצוותו שמראשית דרכו הוא בנה את העיר על שלושה יסודות עיקריים: מערכת חינוך מעולה, תעסוקה אחרת ממה שהיה ובנייה איכותית, כאשר כל אלו תורמים רבות להענקת איכות חיים גבוהה. בהקשר לפארק ההיי טק סיפר רה”ע על הקמת החברה הכלכלית, ושהוא ליווה אישית כל יזם ולקח על עצמו את ההתמודדות עם כל הבירוקרטיה. רה”ע סיפר לשגריר ולצוותו שהעירייה משקיעה כ- 50% מתקציבה בחינוך, ושביקנעם יש כיום מערכת חינוך מפוארת זוכת פרס החינוך הארצי שלוש פעמים, ושכאן שמים דגש על מצוינות לצד ערכים, ושאחד הדברים הכי חשובים הוא לתת מסגרת חינוכית לכל התלמידים, ושביקנעם מתגאים ב- 0% נשירה. רה”ע סיפר עוד שיקנעם היא עיר ירוקה ושגולת הכותרת היא עיר עם כל השירותים שלה באווירה כפרית.

ראש העיר אמר עוד שיקנעם הפכה להיות מרכז היי טק במדינת ישראל, והוסיף שבזכות חשיבה נכונה ומודל לטווח הארוך העיר מגיעה להצלחות רבות. רה”ע אמר לשגריר שאנו נשמח לשתף פעולה  עם פארקי היי טק  בהולנד לטובת החברות בפארק היישובי, וכן לקדם יחסים לקראת עיר תאומה עם עיר בהולנד. בנוסף לכך אמר אלפסי שכיו”ר סיעת העבודה בשלטון המקומי יש רצון לחזק את הקשרים בין השלטון המקומי בישראל למקבילו בהולנד.

ראש העיר יקנעם, מר סימון אלפסי:

שמחנו מאוד לארח את השגריר ואת צוותו. סיפרתי לשגריר פרט פיקנטי מעניין שלא ידע שבשנת 1935 הגיעה לארץ קבוצת מתיישבים מהולנד ויחד עם קבוצת מתיישבים מגרמניה הקימו כאן את המושבה. אני שמח שיקנעם ופארק ההיי טק ממשיכים להוות מוקד משיכה לאח”מים ולמשלחות מהעולם. נשמח לקדם שיתופי פעולה עם הולנד, הן לגבי היי טק, והן עבור עיר תאומה”.

שגריר הולנד בישראל, מר הנס דקטור:

שמחנו להגיע ולבקר ביקנעם. התרשמתי מאוד מן העיר. באתי ללמוד מראש העיר איך הוא מנהל את העיר. יש עוד ערים בגודלה של יקנעם, אבל אין מצליחה כמוה. אין ספק שיש פה הצלחה מטאורית. אנו רוצים לחזק את הקשרים עם יקנעם ועם פארק היי טק היישובי. נפעל לקדם שיתופי פעולה”.

צילום: דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter