באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רשות נחל הקישון: זרימות נדירות בקישון!

רשות נחל הקישון: זרימות נדירות בקישון!

רשות נחל הקישון מדווחת על אירוע שטפוני נדיר בנחל קישון. הזרימות העזות והמפלסים הגבוהים במי הנחל גרמו להצפות במספר מוקדים במעלה הקישון.

 פרק הגשם הנוכחי הביא אתו גשמים עזים לאגן הניקוז של נחל קישון, המשתרע על פני שטח של 1,100 קמ”ר. הגשמים שאינם פוסקים, יצרו אירוע שיטפוני משמעותי בנחל קישון. המים הזורמים במהירות הפכו את ערוץ הנחל המתון רוב ימות השנה לנתיב מים גועש המביא אתו סחף רב ממעלה הנחל לכיוון הים.

הקישון עלה על גדותיו
הקישון זורם מתחת לגשר התורכי. צילום: גיל גוטמן

 ברשות נחל הקישון מציינים כי אירוע כזה המתרחש אחת למספר שנים, הינו חלק מההתנהלות הטבעית של מערכת נחלי החוף בארץ ויש לו בין היתר חשיבות אקולוגית ומהווה התחדשות של מערכת הנחל.

 ברשות נחל הקישון מקווים שהזרימות המרהיבות לא יגרמו לנזקי הצפה ולנזקים שעלולים להיגרם לנחל כתוצאה מהזרמות המפעלים הסמוכים לנחל ומפריצות ביוב, העשויות להתרחש כתוצאה מכניסה של מי גשם למערך ההולכה. הרשות נמצאת במעקב מתמיד למניעת זיהום הנחל ממקורות אלו.

עליית מפלס המים בנחל גרמה למספר הצפות באזור. בקרית חרושת הוצף הגשר הסמוך לחוות החיות וגן ילדים פונה על ידי המועצה ובאזור הגשר התורכי נרשמה זרימה חזקה אשר משכה לא מעט משפחות אשר הוציאו את הילדים מוקדם ממוסדות החינוך על מנת שאלה יוכלו לצפות במים הגועשים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter