באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי תתקין מערכות בקרה חכמות לניהול משק המים

רמת ישי תתקין מערכות בקרה חכמות לניהול משק המים

המערכת המתקדמת של חברת AQUA RIMAT, תותקן ב-500 בתי אב ברמת ישי. הטכנולוגיה מאפשרת ניהול חכם של משק המים, לרבות זיהוי דליפות באופן מיידי, עצירת זרימת המים בשליטה מרחוק באמצעות  אפליקציה ייעודית, ומעקב שוטף אחר צריכת המים. המועצה ותאגיד מעיינות העמקים בשיתוף רשות המים והחברה עצמה ישקיעו במיזם כ-900,000 שקלים. 

רמת ישי תהיה הרשות המקומית הראשונה בארץ שתהנה ממערכות בקרה חכמות לניהול משק המים, זאת בזכות יוזמה משותפת למועצת רמת ישי, תאגיד המים “מעיינות העמקים” וחברת אקווה רימט.

הפרויקט יוצא לדרך במימון משותף עם רשות המים, אשר בחרה להשקיע במערכת ה -advanced Flowless של חברת אקווה רימט מבין עשרות מתמודדים והעניקה לפרויקט “העיר הכחולה” 550 אלף שקלים לקידום הפרויקט שעלותו הכללית מסתכמת בכ-900 אלף שקלים. במסגרת פרוייקט זה צפויים להשתתף כ- 500 בתי אב שבביתם תותקן המערכת לבקרת צריכה ומניעת נזקי מים ללא עלות כספית בשנה הראשונה.

מערכת ה- Flowless advanced מותקנת על צינור המים הראשי וניתן לשלוט עליה דרך האפליקציה מרחוק. בזכות השימוש במערכת, הצרכן יודע בכל רגע נתון (יום ושעה מדוייקים) כמה מים נצרכו, הוא מקבל התראה לטלפון הנייד שלו באופן מיידי על כל חריגת מים – הכוללות מפיצוץ בצינורות, נזילות כרוניות (כמו ניאגרות דולפות), ברזים פתוחים וכו’. הבקרה על צריכה המים מאפשרת מעקב אחר הכמות הנצרכת, חיסכון בחשבונות המים וחיסכון סביבתי.

להמחשה, מידי שנה, הישראלים מבזבזים 34,560,000 קוב מים כתוצאה מדליפות כרוניות של ניאגרות- ההפסד למשק נאמד בלפחות 321,000,000 שקלים בשנה. על פי הדיווחים השנתיים של חברות הביטוח המובילות בישראל: כיסוי נזקי מים ונזילות עולה בכ-20% על נזקי פריצות ומדי שנה עלות נזקי המים נאמדת ב– 300,000,000 שקלים, סכום הגדל משנה לשנה.

מנכ”ל חברת מר אלון גל אקווה רימט אומר: “בבתים תותקן מערכתadvanced  Flowless, המנוהלת ישירות מאפליקציה ייעודית. המערכת, מותקנת על הצנרת הנכנסת למבנה, לומדת את הרגלי צריכת המים ומתריעה על שימוש חריג בזמן אמת. כמו כן, היא סוגרת את הברז הראשי במקרה של פיצוץ צינור ובכך מונעת נזקים המוערכים במאות מיליוני שקלים מידי שנה”.

ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר: “מועצת רמת ישי פועלת ומעודדת חסכון בחשמל ובמים. כחלק מפעילות זו ותודות למאמצים משותפים עם תאגיד מעיינות העמקים, עומדת לרשות התושבים האפשרות להשתמש בטכנולוגיית מים מתקדמת וחדשנית שעשויה לחסוך כסף רב, ללא עלות כספית בשנה הראשונה ובהמשך, למי שמעוניין, בעלות כספית חודשית של 29 שקלים. אני מזמין את התושבים להירשם למיזם טכנולוגי זה ומזכיר כי המיזם מוגבל ל-500 בתי אב, כך שכל הקודם זוכה”.

יצוין כי זהו פרויקט אקולוגי נוסף של רמת ישי שמזה כשנתיים מפרידה פסולת אריזות בעזרת תאגיד המחזור תמיר לזרמים ייעודיים לפח הסגול (לאריזות זכוכית)  ולפחים יעודיים לקרטון, נייר ובקבוקים כמו כן, מוצבים בעיר גם מיכלים למחזור בגדים, סוללות ופסולת אלקטרונית. המועצה צפויה להשקיע מיליוני שקלים בהחלפת תאורת הרחוב לתאורת לד חסכונית ובעלת עוצמת אור חזקה, הקימה תמרורים סולאריים זוהרים ועוד.

מנכ”ל תאגיד המים מעיינות העמקים יהודה סיסו אומר: “מעיינות העמקים בע”מ, כחלק מהרצון לבחון אפשרויות לשיפור את השרות לתושב באמצעות טכנולוגיות חדשות, הוביל מיזם שיאפשר ל-500 התושבים הראשונים שיצטרפו, לקבל את המערכת חינם כולל התקנה ושרות בשנה הראשונה. המיזם הינו חלק מפרויקטים טכנולוגיים אחרים הבאים לקדם את טכנולוגית “בית חכם”. פרויקט זה מאפשר בנוסף למערכת קריאה מרחוק למדי המים שהותקנו זה מכבר, ניתוח טוב יותר של צריכת המים הביתית ומאפשר לתושב בנוסף לשלוט על המגוף בביתו מרחוק באמצעות הטלפון הסלולארי במקרה של תקלה”.

אורי שמואל, יו”ר תאגיד מעיינות העמקים וממלא מקום ראש עיריית יקנעם: “תאגיד מעיינות העמקים שואף תמיד להמשיך ולשפר את השירות לתושבים. במקביל לעשרות מיליוני השקלים שמשקיע התאגיד מדי שנה בשיפור ובשדרוג תשתיות המים והביוב ביקנעם, קרית טבעון רמת ישי, פועל התאגיד להטמעת טכנולוגיות מתקדמות, כמו טכנולוגיית אקווה רימט . טכנולוגיה זו מאפשרת שליטה מלאה על מערכות המים ואנו גאים בכך שאנחנו הראשונים בארץ שמשתמשים במערכת מתקדמת זו ברמה היישובית”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter