באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: תקציב גג

רמת ישי: תקציב גג

תקציב עבודות הפיתוח בסך 800 אלף ₪ שהוצג בישיבת המליאה של רמת ישי עורר סערה מאחר ושלושה פרויקטים נכנסו תחת תב”ר אחד. חבר המועצה גיא זקס: ” אי אפשר לתת צ’ק פתוח, פשוט לא עובדים כך”. 

רמת ישי
גיא זקס, אין תכנית פיתוח. צילום: יח”צ.

מועצת רמת ישי הקציבה 800 אלף ₪ מקרנות הפיתוח של הרשות על מנת לבצע מספר עבודות ברחבי הישוב. הפרויקט הראשון הינו בפינת רחוב האורן והחבצלת שם יש צורך לבצע שינוי גיאומטרי בכביש בשל העובדה שהוא נמצא בקצה שטח שהועבר מהמועצה לאדם פרטי במסגרת עסקת חילופי שטחים שנערכה לפני שלושים שנה. הפרויקט השני הינו כביש גישה לפרויקט הנבנה בסוף רחוב כליל החורש והפרויקט השלישי הוא סלילת סמטת הגומא. אלא שתקציבים אלה עוררו התנגדות בשל כוונתו של ראש המועצה, עפר בן אליעזר לשים את שלושתם תחת תב”ר (תקציב בלתי רגיל) אחד.

חבר המועצה, גיא זקס התנגד נחרצות לאיחוד הפרויקטים במסגרת תב”ר אחד: “אלה שלושה פרויקטים נחוצים, טובים וחשובים אבל אני מתנגד להכללתם בתב”ר אחד. אני מעולם לא הצבעתי נגד תב”ר. הבעייתיות בשיטה הזו היא גדולה אף ביותר בשל העובדה שאין ולא הוצגה תכנית פיתוח. אני אפילו לא מדבר על תכנית רב שנתית, כי זו כנראה פנטזיה רחוקה אבל אפילו תכנית שנתית לא הוצגה לנו. אי אפשר לתת צ’ק פתוח, פשוט לא עובדים כך”

ראש המועצה, עפר בן אליעזר: “אחת הבעיות שלנו כרשות היא שמרגע שאנחנו קובעים תקציב לתב”ר, הקבלנים יודעים את זה ומכוונים את ההצעות שלהם לפי אותו הסכום. ברגע שהתב”ר כולל מספר פרויקטים, הם לא יכולים לנחש מה אנחנו רוצים. אנחנו נצא למכרזים רק אחרי שיהיו לנו אומדנים מדויקים”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter