באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: ראש המועצה לא התערב, שוחת הביוב תוקנה

רמת ישי: ראש המועצה לא התערב, שוחת הביוב תוקנה

סיעות ‘עתיד רמת ישי’ ו’יחד’ הביאו לתיקון שוחת ביוב ברחוב הסתוונית לאחר סירוב של ראש המועצה בן אליעזר לטפל בנושא בטענה כי מדובר ברחוב פרטי. גל מור-סמו “אני נדהם מיחסו של ראש המועצה”. 

שיתוף פעולה ונחישות בין סיעות “עתיד רמת ישי” בראשות חבר המועצה גיא זקס וסיעת “יחד” בראשות גל מור-סמו, הביאו לפתרון בעיה תברואתית ובטיחותית קשה – שוחת ביוב שבורה עמה התמודדו לאחרונה תושבי רחוב הסתוונית ביישוב, על אף סירובו של ראש המועצה בן אליעזר לטפל בה.

ראש המועצה לא התערב
שוחת הביוב לפני התיקון.

לפני מספר שבועות פנה חבר סיעת “יחד”, מר חגי בייטל, בשם תושבי הרחוב ובתיאום עמם, אל ראש המועצה בן אליעזר בבקשה לתיקון שוחת הביוב ברחוב בו הוא מתגורר. ראש המועצה בן אליעזר סירב בתוקף, ובמכתב ששלח אל בייטל אשר הגיע לידי כתב YCOM כתב “מדובר ברחוב פרטי, אשר הנזק בו צריך להיות מתוקן על חשבון התושבים”. לא עזרה לבייטל הטענה כי שוחת הביוב הזו מנקזת ביוב הזורם גם מרחוב סמטת הלוטם, שנמצא מעליה, וכי תושבי הסתוונית 1-8 משלמים מיסים, היטלי ביוב ותשלומים על מים כמו כל תושבי רמת ישי.

לאחר שמספר פניות לכמה גורמים לא נענו בתשובה שונה או שלא נענו כלל, פנה בייטל גם אל מועמד סיעת עתיד רמת ישי לראשות המועצה, חבר המועצה גיא זקס, אשר פנה מיידית אל גורמים בכירים בתאגיד המים ‘מעיינות העמקים’ ושטח בפניהם את טענות תושבי הרחוב. לאחר מספר ימים, ובעקבות שיתוף הפעולה בין חבר המועצה זקס לבין בייטל וגל מור-סמו, כמו גם תושבים נוספים, אכן תוקנה שוחת הביוב.

חבר המועצה זקס: “לצערי זו הפעם השלישית שאני נתקל בסוג כזה של אטימות מצד המועצה כלפי בעיות בטיחות ותברואה הקשורה במערכת הביוב של רמת ישי. הנמקתו של ראש המועצה את סירובו היא ממש יריקה בפרצופם של אלפי תושבים. אני נאבק כבר חלק ניכר מהקדנציה הזו במושג המעוות הזה, ‘רחובות פרטיים’, שמקיף עשרות רחובות ברמת ישי ואלפים מתושביה, המשלמים אגרות ומיסים כמו כולם. בקדנציה הבאה, במועצה בראשותנו, אנחנו נמחוק מהלקסיקון את המושג הבזוי הזה. לא יהיו ברמת ישי תושבים סוג ב’!”.

גל מור-סמו, מועמד למליאת המועצה מטעם סיעת “יחד”: ” עצם המדיניות שבה ראש מועצה מרשה לעצמו להתעלם ממצוקה תברואתית ובטיחותית של תושביו, אומרת דרשני. כמי שרוב חייו המקצועיים היו בשירות תושבי רמת ישי ותושבים בערים נוספות, אני נדהם מיחסו הזה. במליאת המועצה הבאה דברים כאלו לא יעברו לסדר היום, ויש לקוות כי יחלפו בכלל מן העולם”

מנכ”ל תאגיד מעיינות העמקים יהודה סיסו מסר בתגובה: “מדובר אכן בסמטה המוגדרת שטח פרטי. לאחר בדיקה התברר כי שוחה זו סונקת גם ביוב של מגרש נוסף הסמוך אליה. משהתברר שאלה הם פני הדברים החליט התאגיד לתקן שוחה זו ולקחת אחריות על הקו. השוחה תוקנה והוחלף מכסה הביוב למכסה עם סמל התאגיד. יצויין כי הנושא טופל בעקבות פניית תושבים ולא פניית גורם זה או אחר”

ראש מועצת רמת ישי, עופר בן אליעזר, ודוברו, נועם רגב, בחרו שלא להגיב לידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter