באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: עדיין לא יו”ר

רמת ישי: עדיין לא יו”ר

משרד הפנים ידרש להכריע בסוגיית מינויו של גיא זקס לתפקיד יו”ר ועדת הבקורת לאחר שהקואליציה סירבה למנותו לתפקיד. זקס: “התנהלות הקואליציה מראה בדיוק כמה נחוצה כאן ביקורת חדה ונוקבת”

מליאת המועצה ברמת ישי הצביעה כנגד מינויו של חבר המועצה גיא זקס לתפקיד יו”ר ועדת הבקורת כאשר חמשת חברי הקואליציה הם אלה שהתנגדו למינוי בעוד שארבעת חברי האופוזיציה תמכו בו. הצבעה זו הגיעה אחרי סאגה ארוכה בה ניסתה הקואליציה לבדוק אפשרות למינוי אחד מחברי האופוזיציה האחרים לתפקיד אלא שאלה סירבו להתמנות כך שזקס נותר מועמד יחיד. יש לציין כי על פי החוק, יו”ר ועדת הבקורת חייב להיות חבר אופוזיציה.

ועדת בקורת
גיא זקס, יהיה יו”ר ועדת הבקורת?

באופוזיציה זעמו על ראש המועצה, עפר בן אליעזר שדבק בעמדתו ולכן פנו אל היועץ המשפטי, עו”ד אפי קיזל שהסביר את המצב: “יש כבר פסיקה לפיה אם אף אחד אחר לא רוצה להתמנות חייבים למנות את המועמד שנותר. במצב שנוצר ההכרעה תועבר למשרד הפנים והוא יחליט אם למנות את גיא זקס לתפקיד”

יו”ר האופוזיציה, יעקב זהר התייחס לדבריוו של מ”מ ראש המועצה, יונתן הירשפלד שהציע כי זהר ימונה לתפקיד ויתרום מנסיונו הרב לישוב: “תפקיד יו”ר ועדת הבקורת גוזל זמן רב ואין לי זמן לעשות אותו כמו שצריך. אני אתרום מנסיוני כחבר בועדה ואני בטוח שגיא זקס ימלא את התפקיד על הצד הטוב ביותר”

ראש המועצה, עפר בן אליעזר התבטא גם הוא בנושא: ” אני לא מוכן להצביע בעד גיא מכיוון שאני חושב שהוא פועל באופן לא ענייני, לא ראוי ומתעסק בזוטות. אם משרד הפנים רוצה למנות אותו, שימנה אותו ויקח עליו אחריות. אני לא אקח אחריות על המינוי הזה”

חבר המועצה, גיא זקס אמר בתגובה: “בפעם הרביעית מבזה הקואליציה הזו את עצמה ואת המועצה בכך שהיא אינה מאשרת את מינויי האופוזיציה לוועדת הביקורת, שהיא וועדת חובה חשובה. אם חששה של הקואליציה מהביקורת בראשותי לא היה כל כך פאתטי, זה היה יכול להיות משעשע ביותר.
ידעו חברי הקואליציה וידע הציבור: יללות הקואליציה לא יועילו בעניין – אני אעמוד בראש וועדת הביקורת, ולא אשאיר אבן אחת בלתי הפוכה במועצה, שהתנהלותה בעניין הזה מראה בדיוק כמה נחוצה כאן ביקורת חדה ונוקבת אותה אוביל בחמש השנים הקרובות. כבר פנינו למשרד הפנים בנושא”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter