באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: מפרסמים ובוכים

רמת ישי: מפרסמים ובוכים

חבר המועצה גיא זקס טוען כי המועצה משלמת לעיתונות המקומית על מנת להאדיר את מעשיה ואת מעשיו של ראש המועצה. זקס “המועצה מקבלת מחמאות בתשלום מהעיתונות”. ראש המועצה מעדיף שלא להגיב.

בישיבת המועצה האחרונה שהתקיימה ברמת ישי תקף חבר המועצה, גיא זקס, את ניהול תקציב הפרסום של המועצה. זקס ניצל את דבריו של סגן ראש המועצה, קובי בניתה שאמר ” המועצה מקבלת מחמאות מכל עבר וראוי שהאופוזיציה תצטרף למחמאות” . דברים אלה העלו את חמתו של זקס שענה “אתם מקבלים מחמאות בתשלום מהעיתונות”. מדובר בהאשמה חמורה ביותר הן כלפי העיתונות המקומית אותה מכיר זקס היטב והן כלפי המועצה. דברים אלה עולים בקנה אחד עם הסדר הידיעות בין מועצת קרית טבעון לבין עיתון מרכז העניינים שנחשף כאן באתר YCOM בדצמבר האחרון. יש לציין כי ידיעות על הסדר דומה בין מועצת רמת ישי לבין אחד העיתונים המרכזיים באזור הגיעו גם אל מערכת YCOM אלא שככל שניסינו טרם הצלחנו למצוא ראיות חותכות לכך. אך דיי עם נאמר כי במהלך הניסיונות  להשיג הוכחות, קיבל כתב האתר שיחת טלפון מבעליו של אותו העיתון בו הוזהר שכדאי לו להתעסק בענייניו.

חוסר שקיפות
גיא זקס “התנהלות בלתי תקינה של תקציב הפרסום”. צילום גיא זקס.

יתרה מכך, אל שולחננו הגיעו עדויות של עובדים לשעבר בעיתון אחר אשר לטענתם השתתפו בפגישה עם ראש המועצה,עופר בן אליעזר, בה דנו באפשרות שהמועצה תפרסם בעיתון בו הם עבדו ואף הציעו לו תנאים מצוינים. ללא קשר לתנאים, קיום פגישה מעין זו מעיד על התנהלות הנוגדת לכאורה את חובת המכרזים או במקרה זה, החובה לבצע מכרז זוטא.

חבר המועצה, גיא זקס “כפי שאמרתי בישיבת המועצה, אכן לצערי מועצת רמת ישי משלמת כספי ציבור רבים ומיותרים על האדרת שמו של ראש המועצה בעיתונות, באמצעות תקציב יחסי ציבור, דוברות ופרסום מנופחים, תוך התנהלות בלתי תקינה ובלתי שקופה של כספים אלו. הדבר משקף את העדפתם של ראש המועצה וחבריו לקואליציה את יחסי הציבור, על פני רווחת הציבור. ב-22.10.2013 אנו נשנה מן היסוד גישה זו של המועצה, נצמצם משמעותית תקציבים מיותרים אלו ונחזיר את רמת ישי לתושבים”.

ראש המועצה המקומית רמת ישי, עופר בן אליעזר, ודוברו, נועם רגב, בחרו שלא להגיב לידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter