באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: מערכת החינוך תרגלה רעידת אדמה

רמת ישי: מערכת החינוך תרגלה רעידת אדמה

לנוכח מספר רעידות אדמה שהתרחשו לאחרונה באזור הצפון נערך השבוע בכל מוסדות החינוך ברמת ישי תרגיל היערכות לרעידת אדמה. התרגיל נערך עפ”י הנחיות פיקוד העורף ומשרד החינוך. בתרגיל השתתפו בית ספר יסודי “ארזים” חט”ב “היובל” וכל גני הילדים ביישוב ובמהלכו הדריכו הגננות והמורות את הילדים בכל הנוגע להתנהגות בעת רעידת אדמה ותורגלה יציאה מהירה של התלמידים (עד 90 שניות) מהמבנים לשטח פתוח, זאת בהתאם לנהלים החדשים של פיקוד העורף להתנהגות אוכלוסיה בעת רעידת אדמה. לאחר היציאה לשטח הפתוח נערכה ספירה של התלמידים, על פי הנוהל וכן נערכה הדרכה תיאורטית נוספת. במהלך התרגיל נכחו קב”ט היישוב מיכה שטיין, מנהלת מח’ חינוך מירי דרוקר.

001
מערכת החינוך ברמת ישי בתרגול רעידת אדמה. צילום דוברות רמת ישי.

בשנה שעברה תורגל ברמת ישי תרחיש של רעידת אדמה זאת במסגרת תרגיל החירום הלאומי נקודת תפנית 6. בתרגיל זה התייחס כל ראש מכלול בתחומו  לטיפול המכלול עליו הוא ממונה 24 שעות לאחר רעידת האדמה. עוד יצויין כי רמת ישי זכתה לציון טוב מאוד על ידי נציגי פיקוד העורף, בתרגיל זה.

ראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר: “הערכות לרעידת האדמה היא חלק מהערכות הכוללת של מועצת רמת ישי למקרי חירום. אני רואה חשיבות רבה במוכנות המועצה לכל תרחיש שלא יהיה. המועצה מוכנה בצורה מיטבית לתרחישי חירום ויעידו על כך ההערכות הגבוהות להן אנו זוכים מפיקוד העורף, עם זאת נמשיך להיות עם האצבע על הדופק”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter