באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: מכרז הזנה חדש לצהרונים

רמת ישי: מכרז הזנה חדש לצהרונים

על רקע מכרז ההזנה החדש לצהרוני המתנ”ס מעלה חבר המועצה גיא זקס טענות קשות כנגד התנהלות המתנ”ס ודורש להעביר את המכרז למועצה. יו”ר הנהלת המתנ”ס: ” יצאנו למכרז חדש בגלל תלונות על איכות האוכל”

חבר המועצה גיא זקס, יו”ר סיעת ‘עתיד רמת ישי’, קורא השבוע לבטל את מכרז ההזנה בצהרוני רמת ישי ולהעביר את עריכתו לידי וועדת המכרזים של המועצה. זקס טוען כי צעד זה בא בעקבות הצטברות כמות חריגה של תלונות מצד ספקי מזון בעבר ובהווה, הורים וחברי הנהלת המתנ”ס שהגיעו לידיו, המצביעה לדבריו על התנהלות חמורה של ראשי המתנ”ס לקראת המכרז המתמקדת בהוזלת מחירי המזון המוגש לילדי הצהרונים ולא באיכותו. וזאת על רקע מספר מקרים של קלקולי קיבה אצל כמה מילדי הצהרונים.

צהרונים
מתנ”ס רמת ישי.

חבר המועצה זקס אמר בתגובה: “מתבררת כאן תמונה עגומה ועקומה, שבה החור של הגרוש חשוב מאיכות המזון המוגש מדי יום למאות ילדים הרשומים בצהרונים. משיחות עם ספקים, הורים וחברי הנהלת מתנ”ס עולה תמונה לכאורה של קמצנות על חשבון האיכות. אני מזכיר שכבר ראינו בשנת הכספים 2011 מצב שבו עודפי גבייה בצהרונים הלכו לכיסוי גירעונות לא קשורים של המתנ”ס, במקום לשדרוג מנות המזון למשל. זו התנהלות חמורה ובעייתית.

זקס סיכם: “בכוונתי כבר החודש להעלות בהקדם האפשרי הצעה במליאת המועצה לבטל את המכרז המדובר, לשכור שירות של תזונאי/ת שירכיב תפריט אשר יהיה בבסיס מכרז חדש ולהעביר את האחריות לניהול המכרז לידי וועדת המכרזים של המועצה”.

יו”ר הנהלת המתנ”ס, חיים הובר אמר בתגובה: ” הצהרונים של המתנ”ס עובדים כבר הרבה שנים והשנה חל גידול של 10% במספר הילדים, דבר המראה על הבעת אמון של ההורים בנו. בתקופה שלפני הבחירות היו תלונות על איכות האוכל שהגיעו מרכזת הצהרונים ומההורים ולכן החלטנו לצאת למכרז חדש בשיתוף ההורים ובפיקוח החברה למתנ”סים שאמורה להעביר לנו את המלצות התפריט של התמ”ת. בנוסף אנחנו מתכוונים לשכור תזונאי/ת. אם למישהו יש תלונות, הוא יכול לפנות אל ועדת הבקורת של המתנ”ס בתלונה ואני בטוח שהן תטופלנה על הצד הטוב ביותר”. לגבי דרישתו של זקס להפקיע את המכרז מידיו של המתנ”ס אמר הובר: “זו דרישה מופרכת. המתנ”ס הוא גוף סוברני ועצמאי וזה כלל לא בסמכותה של המועצה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter