באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: מינוי יקר

רמת ישי: מינוי יקר

עוזי פריד, שהיה פעיל פוליטי של בן אליעזר מונה לתפקיד מזכיר המועצה כחודש וחצי לאחר שנקבע כי זהו תפקיד בו ניתן למנות מינוי אישי. העלות למשלם הארנונה– מיליון שקלים לקדנציה. בן אליעזר: “זה מינוי אישי שלי ומינוי אישי זה מינוי פוליטי”

בישיבת המועצה האחרונה אישרה מועצת רמת ישי ברוב קולות את שכרו של עוזי פריד, המיועד לתפקיד מזכיר המועצה, אשר יחליף את מזכיר המועצה תייסיר קאסם שימשיך לכהן רק כגזבר המועצה. שכרו של פריד צפוי לעלות למשלם הארנונה ברמת ישי כ-200 אלף שקלים בשנה שהם מליון ₪ בקדנציה והוא מהווה למעשה 70% משכר בכירים אם כי מינויו עוד צריך לקבל את אישורו של משרד הפנים. פריד היה מועמד ברשימתו של בן אליעזר למועצה ויו”ר צוות המו”מ הקואליציוני מטעם סיעתו.

ועדת איתור
בן אליעזר, מינוי פוליטי.

פריד צפוי להתחיל בעבודתו כמזכיר המועצה ב-1.5.2014, כשהוא מחליף את תייסיר קאסם שכיהן בתפקיד עוד מתקופת ניר חבקין, אולם הוא אינו חוסך משרה, שכן קאסם הזוכה להערכה רבה הן מצד חברי הקואליציה והן מצד חברי האופוזיציה ימשיך לכהן כגזבר המועצה באותו גובה שכר. המינוי יצא לדרך לפני שלושה שבועות, כאשר הוקמה וועדת איתור באישור מליאת המועצה, בה היו חברים חברי המועצה שלומי ביטון מסיעת ‘רמה’ בראשותו של עפר בן אליעזר, ויעקב זוהר, יו”ר האופוזיציה. וועדת האיתור ראיינה רק את פריד לתפקיד, שהיה מועמד יחיד. בן אליעזר וחבריו לקואליציה טענו בדיון כי על פי החוקים החדשים שפורסמו על ידי המדינה, זוהי משרת אמון שאותה יכול לאייש כראות עיניו ראש הרשות אך עדיין לא ברור מדוע הוקמה ועדת איתור אם מדובר במינוי אישי אותו יכול לבחור ראש הרשות כראות עיניו.

מזכיר המועצה הנוכחי, תייסיר קאסם: “היה תיקון לפני בערך חודש וחצי ומשרת מזכיר המועצה הפכה להיות משרת אמון”

חבר המועצה גיא זקס שהתנגד למינוי : “אין לי דבר אישי נגד מר פריד שהוא אדם נחמד, אבל זהו מינוי פוליטי בוטה ומיותר, היה לנו ועדיין יש לנו עד לכניסתו של מר פריד לתפקיד מזכיר שעושה עבודה מקצועית. יש כאן לא רק שכר מנופח שיעלה למשלם המיסים ברמת ישי מיליון שקלים בקדנציה, עבור ג’וב לפעיל פוליטי המקורב לראש המועצה, אלא בעיקר פוליטיזציה חמורה ומסוכנת של השירות הציבורי ברמת ישי. בן אליעזר צריך לדעת שהמועצה זה לא סידור עבודה למקורביו. בשביל מה הקימות וועדת איתור? בשביל לראיין מועמד אחד ולהכשירו? אני אאבק בכל הכח במינוי הפוליטי הבוטה, המיותר והבזבזני הזה”.

ראש המועצה, עפר בן אליעזר: “תקצבנו את משרת המזכיר בישיבת התקציב ודיברנו על כך במליאה. זה מינוי אישי שלי ומינוי אישי זה מינוי פוליטי”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter