באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: מחכים להגרלה

רמת ישי: מחכים להגרלה

30% מהמגרשים של רשות מקרקעי ישראל בשכונת פרדס בחסכון יוקצו לתושבי רמת ישי בהגרלה. מדובר במגרשים לבניית בתים דו משפחתיים בצפיפות של ארבע יחידות דיור לדונם.

חדשות YCOM: מועצת רמת ישי החליטה כי המגרשים של רמ”י (רשות מקרקעי ישראל) אשר הוקצו לתושבי רמת ישי בשכונת פרדס בחסכון, יחולקו ביניהם בהגרלה, ההגרלה תהיה פתוחה לכל תושב רמת ישי המתגורר לפחות שלוש שנים ביישוב, שמלאו לו 21 שנים ושמעולם לא היתה ברשותו דירה. מדובר ב 30% מתוך 92 מגרשים שבבעלות רמ”י כאשר שאר המגרשים הינם בבעלות פרטית כשעשרה אחוזים נוספים יוקצו לבעלי מוגבלויות. יש לציין כי זהו הישג עבור ראש המועצה, עפר בן אליעזר, שכן בדרך כלל מקבלים בני המקום כ-20 אחוזים מהמגרשים בלבד. על מנת להכנס להגרלה יהיה על התושבים להביא תעודת זכאות ממשרד השיכון האומרת שמעולם לא היתה ברשותם דירה.

פרדס בחסכון
עפר בן אליעזר, תמך בהגרלה.

ראש המועצה, עפר בן אליעזר: “בשטחי רמ”י יש כתשעים יחידות דיור, מתוכם הצלחנו להשיג 30% לתושבי היישוב מחוסרי דיור. כל הניגשים יצטרכו להפקיד כמה אלפי שקלים כדמי רצינות. השאלה היא בביקוש וכשאין ביקוש עדיף ללכת למכרז מפני שהמחירים יותר גבוהים מאשר בהגרלה. במקומות שבהם יש ביקוש עדיף ללכת להגרלה שאת ערכה קובע שמאי.מדובר ב מגרשים לבניית בתים דו משפחתיים בצפיפות של 4 יחידות דיור לדונם”.

ממלא מקום ראש המועצה, יונתן הירשפלד: “אם נלך למכרז אנחנו ניצור פה אפליה, אנחנו לא רוצים להגיע למצב של אבא עשיר, אבא עני. דיברתי עם מנכ”ל משרד הבינוי ושאלתי אותו לגבי קריטריונים של גיל. ניסיתי להעלות את סף הגיל המאפשר לגשת למכרז אבל לצערי זה בלתי אפשרי מבחינה חוקית. ילד בן 21, עדיין לא יודע מה הוא הולך לעשות, הוא יוצא לטיול, הולך ללמוד ולא בטוח שהוא יחזור לחיות פה. זה בדיוק מצב של הורים שקונים בית לילד כהשקעה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter