באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: ללא רחמים

רמת ישי: ללא רחמים

ירי אכזרי בכלבים ברמת ישי. שני כלבים נורו וגופותיהם נזרקו לפחי האשפה שבאזור התעסוקה. נציגת עמותת ‘תנו לחיות לחיות’ שכבר הגישה תלונה במשטרה: “זה רצח מזעזע”

שוב פרשה של ירי בכלבים משוטטים בתחומי המועצה המקומית רמת ישי. ביום שני השבוע נורו באזור התעסוקה של הישוב לפחות שני כלבים וגופותיהם נזרקו אל פחי האשפה. כזכור לפני כשנתיים נחשפה פרשה של ירי באקדחי ניטים על כלבים משוטטים בישוב כשלפחות במקרה אחד נותרה כלבה לגסוס במשך שעות ארוכות ולפני כשנה נגזמו על ידי המועצה, שני עצי אורן בזמן קינון אנפיות הבקר וגרמו למותם של עשרות גוזלים.

עפר בן אליעזר
כלב ירוי ברמת ישי. צילום: גיא זקס.

במקרה הנוכחי לא ברור אם מדובר שוב בירי באקדחי ניטים או בירי חי שכן טרם נערכה נתיחה לגופות הכלבים אך מה שברור הוא שבעמותת ‘תנו לחיות לחיות’ חיפה והצפון לא מתכוונים לשתוק וכבר הגישו תלונה במשטרת מגדל העמק.

לדבריו של תושב האזור אשר מטפל בכלבים המשוטטים בוצע הירי על ידי יחידת הפיצו”ח של משרד החקלאות העובדת בדרך כלל בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות: “הגעתי למקום בשעות הלילה ונעצרתי על ידי אנשי יחידת הפיצו”ח שאף הראו לי תעודה. לדבריהם נערכה במקום פעילות ולכן לא יכולתי לשהות שם. כשהגעתי בבוקר חיפשתי את הכלבים ולא מצאתי אותם אבל ראיתי כמה כתמי דם ליד פחי הזבל וכשהסתכלתי פנימה ראיתי את הגופות שלהם”

אתי אלטמן מ’תנו לחיות לחיות’: “זה רצח מזעזע. דיברתי אישית עם מפקד תחנת מגדל העמק והוא אמר לי שהם יטפלו במקרה במלוא החומרה”

חבר המועצה, גיא זקס אשר חשף את הארוע: “פניתי במכתב דחוף לראש הרשות, עפר בן אליעזר, במטרה להורות על הפסקה מיידית של הירי, ואני פועל בקרב חברי המועצה על מנת לכנס את המועצה לדיון בהקדם על מנת למנוע מעשים אכזריים כאלו בעתיד. חשוב לציין כי כבר בקיץ 2012, בעת שהמועצה נקטה לכאורה במדיניות ירי אכזרית זו כנגד כלבים, קראתי להפסיקה מיידית ואף הגשתי דו”ח מקיף בנושא ובו המלצות עומק לשינוי מהותי של מודל לכידת הכלבים באיזור התעסוקה, שאינו כולל ירי בכלבים. צר לי על שהמועצה ומשרד החקלאות נוקטים במדיניות של יד קלה על ההדק כנגד ידידו הטוב ביותר של האדם”.

ממשרד החקלאות נמסר בתגובה כי: “עקב התפשטות מחלת הכלבת ברחבי הארץ ולנוכח תלונות התושבים והרשות המקומית על כלבי בר משוטטים באזור התעשייה של רמת ישי החשודים כנגועים בכלבת, וכן לאחר שכל ניסיונות לכידתם והרדמתם לא צלחה, אישרו השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ירי מבוקר. הירי בכפוף לנוהל השירותים הווטרינריים לטיפול בכלבים משוטטים ומתפראים. אנו בודקים אם הייתה חריגה מהנוהל המחייב”.

ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר ודוברו נועם רגב, בחרו להמשיך ולהחרים את אתר YCOM ולא להגיב לידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter