באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: ללא בקורת

רמת ישי: ללא בקורת

עו”ד אורית רשפי-לביא מאיגוד חברי המועצה בישראל נדרשה לסוגיית אי מינוי יו”ר לועדת הבקורת ברמת ישי ושלחה מכתב חריף לראש הרשות, היועץ המשפטי ומבקרת המועצה ברמת ישי: “אנו בטוחים שתעשה כל מה שנחוץ כדי שלא להוביל את כולנו להוצאות משפטיות מיותרות”.

מאבק האופוזיציה ברמת ישי למינויו של חבר המועצה גיא זקס, לתפקיד יו”ר ועדת ביקורת במועצה, עולה מדרגה וזאת לאחר שעד עתה טרם נמצא יו”ר לוועדה. כזכור מסרב בן אליעזר למנות את חבר המועצה גיא זקס לתפקיד אשר מחייב מינוי של חבר אופוזיציה על פי החוק ואילו שאר חברי האופוזיציה מסרבים להתמנות אליו. בעקבות הסאגה הבלתי נגמרת שלחה עו”ד אורית רשפי-לביא, מתנועת אח”מ (איגוד חברי מועצה), מכתב לראש הרשות ברמת ישי, עפר בן אליעזר, ליועץ המשפטי עו”ד אפי קיזל ולמבקרת המועצה, קרן דרוקמן-אדיב, מכתבים בהם היא דורשת בשמה של התנועה למנות את זקס לראשות וועדת הביקורת בהיותו המועמד הכשיר היחיד לתפקיד.

אגוד חברי המועצה
גיא זקס, עדיין לא מונה לתפקיד יו”ר ועדת הבקורת.

במכתבה לראש רשות רמת ישי כתבה עו”ד רשפי-לביא, בין השאר: “כמי שמאמינים שמועצות הרשויות המקומיות מחויבות למינהל תקין במובנו הפשוט של המושג, ואף פועלים להשגת המינהל התקין, פנייתנו זו מטרתה להביא את מועצת רמת ישי ואותך לקבל החלטה פשוטה ומתבקשת – מינויו של חבר המועצה  גיא זקס לתפקיד יו”ר ועדת הבקורת והפעלת ועדת  בקורת חוקית ומסודרת ברשות עליה אתה מופקד. לאחר שעיינו בכל ההתכתבויות הענפות בעניין ברור לנו שראשית, זמנם היקר של עובדי המועצה מתבזבז על התכתבויות מיותרות, ושנית, שאין מניעה אמיתית, לכאורה, למינויו של גיא זקס.

למותר לציין שניהול תקין וקיומה של ועדת בקורת בודאי חשוב גם בעיניך, כנבחר ציבור ומי שעומד בראש מערכת דמוקרטית ציבורית שבידיו ניתן הכוח בהשאלה ולפרק זמן קצוב. מטרתנו לסייע לחברי המועצות ברשויות המקומיות בעבודתם הציבורית החשובה, כשרובם עושים זאת בהתנדבות, ונמשיך ונלווה את מר גיא זקס וחברי מועצות אחרים בעבודתם הציבורית הזו.

נודה לך על התחייסות רצינית ומהירה, וביצוע פשוט ומתבקש, כדי למנוע ולחסוך לכולנו עיסוק נוסף בענין הלא מסובך הזה, וכדי שלא יתגלגל הנושא להליכים בערכאות נוספות, בלית ברירה. כספי הציבור בודאי יקרים בעיניך ואנו בטוחים שתעשה כל מה שנחוץ כדי שלא להוביל את כולנו להוצאות משפטיות מיותרות, במיוחד לא את קופת הרשות המקומית הציבורית”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter