באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: חדשות חינוך

רמת ישי: חדשות חינוך

בחטיבת הביניים ארגנו “שוק לתת” לטובת רכישת שי לחג לתושבים הוותיקים ובבית הספר ארזים התקיים יום מתמטיקה.  

תלמידים חטיבת הביניים היובל התארגנו לשוק במשך שבוע שלם והביאו לבית הספר פריטים לתרומה, אשר נאספו על ידי נציגי מועצת התלמידים ונמכרו בדוכני השוק. יוזמה ברוכה זו הינה תוצר של שיתוף פעולה בין ביה”ס בניהולה של הגב’ שרה וקנין ואגף החינוך והמחלקה לשירותים חברתיים.

שוק לתת. הילדים למדו לתת . צילום דוברות רמת ישי.
שוק לתת. הילדים למדו לתת . צילום דוברות רמת ישי.

בנוסף לדוכני המכירה התקיימו בשוק תחרויות בתשלום סימלי שנאסף גם הוא לתרומה בשוק. נציגי שכבת ט’  גייסו גם הם תרומות אך למטרה שונה – הם מכרו עוגות ושתייה על מנת לאסוף כסף לקראת מסיבת הסיום. כמו כן לקראת הבחירות לתפקידים במועצת התלמידים של בית הספר, נציג שכבת ז’, סגן היו”ר ויו”ר מועצת התלמידים הקימו דוכנים בהם פירסמו את עצמם לקראת הבחירות על ידי חלוקת מדבקות, ממתקים, פלאיירים ועוד.

מטרת הפעילות בשוק לגייס כסף לקניית שי לכבוד חג החנוכה לאזרחים ותיקים והגימלאים ביישוב.  מנהלת בית הספר שרה וקנין: “תלמידי חטיבת ה”יובל” בילו ונהנו בשוק, אך גם הבינו את חשיבותה הרבה והמשמעותית של התרומה לקהילה”.

ביום ראשון השבוע נערך בבית חינוך “ארזים” ברמת ישי, יום שכולו מתמטיקה. זוהי המשכה של בהמשך מסורת רבת שנים, בהובלתה של לריסה מריצקי רכזת המתמטיקה ובשיתוף של צוות המורים.

בבוקרו של יום זה קיבלו את פני התלמידים חברי מנהיגות מתמטיקה מכיתות ו’. אשר חשפו את התלמידים למשימות אומדן וחידות ברמת חשיבה גבוהה. ראש המועצה עופר בן אליעזר עבר בין המרכזים השונים ופתר ביחד עם התלמידים את חידות החשיבה.

עוד ביום זה נערכה התכנסות חגיגית . חולקו פרסים לפותרים נכונה את חידות הבוקר. כל שכבה ייצגה את סמלי  חג החנוכה המבטאים נושאים מתוכנית הלימודים. כיתות א’ הציגו את ריקוד הסביבונים עם התוצאה שמונה. כתות ב’ הרכיבו את לוח המאה עם מספרים בנרות. כתות ג’ הציגו בדרכי חישוב שונות 8 שקלים עם מעות החנוכה. כתות ד’ הציגו בלהבות ואורים חיבור מספרים בסדרות בעזרת עקרון גאוס. כתות ה’ חקרו את המתומנים המשוכללים ורקדו את ריקוד המתומן. כתות ו ‘ ערכו תצוגת אופנה של כובעים מגופים הנדסיים.

גם ההפסקה, איך לא, היתה בסימן מספרים. בהפסקה המתמטית הפעילה התנסו התלמידים בעזרת תלמידי המנהיגות במתמטיקה בהפעלות סודקו , סביבוני הקסם ובהרכבת סמלי החג מחלקי הטנגרם. תלמידי שכבת כתות ו’ הקימו תערוכת חנוכיות שהיוו תוצר מסכם למידה בנושא גופים הנדסיים, התוצרים המרהיבים שילבו הבנה ויישום הנלמד תוך שימת דגש ליצירתיות ושימוש בחומרים ממוחזרים.

לילך סיסו הודתה לתלמידים על הובלת היום, השתתפותם בתהליך התכנון, הארגון והפעלת התלמידים, וציינה את הערכתה לתרומתם הרבה במינוף התחום ובעצם היותם מנהיגים המעצימים את תהליכי הלמידה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter