באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: גיא זקס נגד היועמ”ש

רמת ישי: גיא זקס נגד היועמ”ש

עימות חריף שכלל צעקות והאשמות קשות נערך בישיבת המליאה האחרונה של רמת ישי בין חבר המועצה גיא זקס לבין היועץ המשפטי, עו”ד אפי קיזל וזאת על רקע אי מינויו של יו”ר לועדת הבקורת. 

אפי קיזל.
גיא זקס, התעמת עם היועץ המשפטי.

עימות קשה בין חבר המועצה גיא זקס לבין היועץ המשפטי של מועצת רמת ישי, עו”ד אפי קיזל. זקס מחה במילים חריפות על כך שקיזל ומבקרת המועצה אינם אומרים את דברם בצורה ברורה על כך שאין יו”ר ועדת בקורת למועצה דבר שמונע את התכנסותה של הועדה.

זקס: “יש הוראת חוק מפורשת להקים ועדת בקורת ויש הוראת חוק מפורשת לבחור לועדה יו”ר. המועצה מפירה את החוק החליטה בשש הצבעות נפרדות להפר את החוק הזה. אבל יש תופעה לא פחות חמורה שאני קורא לה “שתיקת הכבשים”: חברי מועצה פונים אל הגורמים המקצועיים שאמורים להגן על החוק, לתת חוות דעת ולהכווין את המועצה והיועץ המשפטי טוען כי הוא אינו יכול לתת חוות דעת מכיוון שהיא מציבה אותו בניגוד עניינים עם ראש המועצה.

פניתי אל מבקרת המועצה והיא ממלאת את פיה מים. מתייחסים פה לצו המועצות המקומיות כאילו הוא המלצה בלבד. קיבלנו במייל תכנית עבודה שנתית של מבקרת המועצה אלא שעל פי סעיף 145 לחוק צריך להתייעץ עם ועדת הבקורת בבניית תכנית העבודה השנתית אבל אין ועדה אז לא מתייעצים”.

עו”ד קיזל הגיב לדברים: “תפקיד ועדת הבקורת הוא לדון בדו”חות המבקר ומה שגיא עושה פה הוא נסיון, ברגל גסה, לקבוע למבקרת מה היא תבקר. זה לא יהיה. המבקרת היא עצמאית לחלוטין והיא אדון לעצמה. אם זה לא יהיה כך והבקורת תהפוך להיות מכשיר בידי חבר מועצה כזה או אחר, אנחנו נהיה במצב רע מאוד”. בשלב זה האשים קיזל את זקס באיומים על המבקרת וזאת בגלל שזקס הודיע כי ישקול עתירה מנהלית. זקס לא נותר חייב והדיון גלש לצעקות ולהאשמות הדדיות וביטויים קשים שהטיחו שני האישים האחד בשני.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter