באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: התרגיל של ראובן

רמת ישי: התרגיל של ראובן

תרגיל של הקואליציה ברמת ישי בסיועו של חבר האופוזיציה, ראובן מטמון, גרם לדחיית ישיבת מליאה שמחוץ למניין בשל מחסור בקוורום לאכזבתם של כעשרים תושבים שהופיעו לישיבה. ניר חבקין ” היה ברור לי שראש המועצה לא יאפשר דיון בהצעות האלה”

ישיבת המליאה שמחוץ למניין שהיתה אמורה להערך הערב ברמת ישי נדחתה בשל העדר קוורום. על פי החוק, על מנת לפתוח את הישיבה יש צורך בנוכחותם של חמישה חברי מועצה אלא שחבר המועצה ראובן מטמון אשר נבחר מטעם סיעת הדר בראשותו של ניר חבקין  שיתף פעולה עם הקואליציה ולא הגיע וכך נוצר מצב בו לא ניתן לפתוח את הישיבה למרות נוכחותם של כל חברי האופוזיציה וכעשרים תושבים שטרחו והגיעו לישיבת המליאה אך נאלצו לעזוב את המקום מבלי שתערך הישיבה.

ראובן מטמון
חבקין, נופל עם אחד המועמדים בכל קדנציה

יו”ר האופוזיציה ניר חבקין שעוד לפני הישיבה אמר כי לדעתו זה התרגיל שתבצע הקואליציה על מנת שלא לדון ב-19 הסעיפים בהם רוצה לדון האופוזיציה “אני פשוט יודע עם מי יש לי עסק. היה ברור לי שראש המועצה לא יאפשר דיון בהצעות האלה ” לגבי ראובן מטמון אמר חבקין “זה לא מפתיע, ראובן מתנהג כך כבר ארבע וחצי שנים פחות חודש. בכל קדנציה אני נופל עם אחד החברים”

חברו של מטמון לסיעת ‘הדר’, עו”ד שלומי אביטן אמר “ראובן מטמון, הוא לא חבר קואליציה?”

מטמון שחבריו לאופוזיציה לא חסכו ממנו בקורת ואף השוו אותו לחבר הכנסת לשעבר אלכס גולדפארב אשר הצביע בעד הסכם אוסלו השני על אפו ועל חמתו של ראש סיעתו דאז, רפול, לא התרגש מהבקורת. בשיחת טלפון שערך עם כתב YCOM מייד אחרי ביטול הישיבה אמר כי הוא מתקן את דוד השמש שלו. בתגובה לדברי חבריו לסיעה אמר מטמון “מה שאמרו אמרו”

חבר המועצה, גיא זקס התייחס לתרגיל באופן כללי יותר “הקואליציה על כל מרכיביה הרשמיים והרשמיים פחות הציגו הערב שפל חדש. זה לא יועיל להם, הם יצטרכו בימים הקרובים לתת תשובות למליאה ולתושבים”

על פי החוק נאלץ ראש המועצה,עופר בן אליעזר לדחות את הישיבה במספר ימים ובו במקום הוא הודיע לחברי האופוזיציה כי הישיבה תערך ביום שלישי הקרוב מייד עם צאת צום תשעה באב וזאת לקול מחאות האופוזיציה, שביקשה שלא לערוך את הישיבה בסיום הצום.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter