באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: התנתקות חלקית

רמת ישי: התנתקות חלקית

שוב נסגר השער המאפשר מעבר בין רמת ישי לכפר יהושע, והפעם הסגירה היא מוחלטת וכוללת גם את תושבי המושב. הסגירה מתבצעת בימי רביעי וחמישי לשעות ספורות בלבד.

שוב סערה בנוגע לשער החשמלי המפריד בין רמת ישי לכפר יהושע וזאת לאחר שבהנהלת המושב החליטו לסגור את השער לחלוטין בשעות העומס של ימי רביעי וחמישי. יש להדגיש כי בשעות בהן השער סגור, גם תושבי כפר יהושע אינם יכולים לעבור בכביש המחבר בין היישובים.

תושבים רבים מרמת ישי שנתקעו מול השער נשמעו מתוסכלים מהמצב. נ’ תושבת רמת ישי אמרה השבוע לאתר YCOM: “תושבי רמת ישי קנו מדבקות כדי שיוכלו לעבור בשער אבל זה עבד רק כל עוד עמד שומר בשער. אני מבינה שסגירת השער היא מוחלטת ובשעות שהוא סגור גם תושבי כפר יהושע לא יכולים לעבור בו אבל חד הצדדיות מקוממת. אני עמדתי שעתיים מול השער ולא הבנתי מה קורה ולמה הוא סגור”

כפר יהושע
רמת ישי, הכביש נסגר לשעות ספורות. צילום: רונן צומר.

חבר המועצה גיא זקס קורא למועצה ליצור מדיניות חדשה בנוגע לכפר יהושע: “עוד לפני הבחירות המקומיות אמרתי כי  הגיע הזמן להדדיות – יתנו, יקבלו. לא יתנו, לא יקבלו. פשוט מאוד. לא יכול שהמשאיות של כפר יהושע יעברו כאן, ואנחנו לא נעבור שם. מבדיקה שערכתי, בשנים קודמות אישרה וועדת התמרור הצבת שלט איסור כניסה למשאיות מכיוון כפר יהושע, אך התמרור הוסר ואינו נאכף. בשלב ראשון, צריך לחדש את הצבת התמרור ואת אכיפתו באמצעות קנסות, ובשלב שני יש לבדוק ברצינות אופציה של הצבת שער כניסה משלנו בסמוך לבית העלמין. זה הביא בעבר לפתרון בהידברות של בעיית המעבר בין רמת ישי לבית שערים, וכך תיפתר הבעיה מול כפר יהושע! אניח הצעה ברוח זו על שולחן המועצה בקרוב”.

דובר המועצה המקומית רמת ישי, נועם רגב מסר בתגובה: “מערכת היחסים בין המועצה האזורית עמק יזרעאל בכלל ובין פרנסי כפר יהושע כמו גם עם תושבי כפר יהושע למנהיגות ולתושבים ברמת ישי קיימת כבר עשרות שנים ומאופיינות בשיתוף פעולה הדדיות ופרגון, ולדוגמא תושבי רמת ישי זכאים בפסטיבל חלב ודבש לתנאים אותם מקבלים תושבי עמק יזרעאל. מעבר לכך יש לזכור כל יישוב בעמק הינו אוטונומי ומקבל את החלטותיו בהתאם לצרכיו ע”י החלטות הועד המקומי.

שיתוף הפעולה בין תושבי כפר יהושע לרמת ישי אינו מפלה בין התושבים וכשוועד הכפר החליט לפני כשלוש שנים לסגור את השער על מנת למנוע מעבר תנועה בעומסים בלתי מתקבלים על הדעת, אך איפשר לתושבי הכפר לעבור גם תושבי רמת ישי התאפשר לעבור.

המצב היום הוא שוועד הכפר החליט מסיבותיו הוא למנוע כניסה מהשער הדרומי לכל כלי הרכב לרבות לתושבי כפר יהושע גם תושבי רמת ישי אינם יכולים לעבור. ומכאן שעקרון ההדדיות נשמר ואין איפה ואיפה.

מיותר לציין שברורה לי התרעומת וחוסר שביעות הרצון של תושבים אשר נמנע מהם המעבר ואני מבין אותם בהחלט, אך יחד עם זאת יש לזכור כי בסופו של דבר גם רמת ישי נהנית מכך שהתנועה הכבדה של כלי רכב לא זורמת דרכה.

זכורים לי הימים בהם רמת ישי היתה פקוקה עם תנועת רכב בלתי מתקבלת על הדעת בשעות העומס, שהיתה מסכנת את בטיחות ילדנו בשעות הקריטיות של המשחקים בחוץ, ועם סגירת השער הדרומי אפשר להינות משקט תחבורתי יחסי וחופש תנועה מירבי בתוך רמת ישי.

במהלך השנה הקרובה יחלו שדרוגי כל הכבישים באזור לרבות הכביש המחבר בין רמת ישי לכפר יהושע, הכביש לתחנת הרכבת החדשה, כביש 77, כביש 6, מחלף ישי ועוד וברור לי שבטווח לא ארוך כ 3 שנים כל מפת התחבורה באזור תשתנה לטובה מה שיקל על תושבי רמת ישי”.

 

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter