באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: הפרצלציה מעבר לפינה

רמת ישי: הפרצלציה מעבר לפינה

אחרי עשרים שנה, הליך הפרצלציה של הבתים בשכונת קדמת ישי עומד בפני סיום וזאת לאחר שעו”ד שלומי אביטן לקח על עצמו את הסדרת הנושא יחד עם משרדו של עו”ד גרנות. אביטן: “כל שנותר להשלמת הרישום הוא חתימת המועצה”.

הליך הפרצלציה של שכונת קדמת ישי עומד בפני סיום וזאת בשל התערבותו של עו”ד שלמי אביטן בהליך. אביטן לקח על עצמו להביא את הליך הפרצלציה לכדי סיום וזאת לאחר 20 שנים בהם הנושא נגרר. לדברי אביטן יסתיים ההליך שמאות תושבים ממתינים לו, בתוך זמן קצר. מדובר בהליך הסדרה של הבתים ברחובות החלמית, הפרגים, מעלה השקמה, דבורנית, אירית והחצבים, ולמעשה כל המבנים בפרויקט של סביב השקעות.

קדמת ישי
עו”ד שלומי אביטן, מומחה נדל”ן. צילום: יח”צ.

המשמעות של היעדר הפרצלציה הינה שלכל דייר שגר בקדמת ישי היתה הערת אזהרה בטאבו דבר שמקשה על מכירה של הנכס או על קבלת משכנתא מכיוון שהמוכר חייב להראות שהקרקע היא שלו ומצד שני שהקונה ידע לרשום את הזכויות שלו על הקרקע. הרישום עצמו הינו תהליך ארוך המתחיל בחלקה שאינה מדודה אשר עושים עליה הליכי פרצלציה ורישום, דבר המצריך מדידות מדויקות של ‘מרכז המיפוי בישראל’. המרכז לוקח את כל המידות המתואמות של המגרש, מבצע התאמה מול רמ”י (רשות מקרקעי ישראל) שהיא הגוף ממנו נרכשה הקרקע ואחר כך צריך להכנס להליכים מול כל ועדות הרישוי והמיסוי

 מומחה הנדל״ן עו״ד שלומי אביטן, שמשרדו מרכז עסקאות מכר רבות ברמת ישי ובאיזור: “אנו מייצגים עשרות לקוחות שממתינים לסיום הפרצלציה והסדרת החלקות ונראה שזה מגיע. בימים אלה דיווח לנו עו״ד אילוק ממשרד הכונס שי גרנות כי כל שנותר להשלמת הרישום הוא חתימת המועצה. מידע זה נבדק על ידינו מול לשכת רישום המקרקעין וקיבלנו אישור לכך. שוחחתי אישית עם ראש המועצה שהבטיח להביא הנושא לישיבת המועצה הקרובה, ובכך יגמר הסבל של כמאתיים משפחות בישוב. השלמת הרישום תייעל ותקצר את העברות הזכויות, לקיחת משכנתאות ועוד. בכוונתנו לעקוב מקרוב אחר השלמת ההליך וסגירת הקצוות עד תום״.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter