באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: הפרצלציה לא עברה

רמת ישי: הפרצלציה לא עברה

ראש מועצת רמת ישי ניסה להעביר רשימה של נושאים לאישור המליאה ובהם אישור הפרצלציה בקדמת ישי במקשה אחת אך נעצר על ידי חוות דעתו של היועץ המשפטי. הסכמה של האופוזיציה לדון רק בנושא זה, גם היא לא עזרה.

נושא הפרצלציה בקדמת ישי לא נדון בישיבת המליאה שנערכה אתמול (רביעי) ברמת ישי לאחר שהתברר כי ראש המועצה, עפר בן אליעזר ניסה להעביר נושא זה ביחד עם נושאים נוספים כמקשה אחת תחת הכותרת “אישור פרוטוקול ישיבת ועדת הנהלה”, דבר שהביא לתרעומת בקרב חברי האופוזיציה. יו”ר האופוזיציה, יעקב זהר דרש את חוות דעתו של היועץ המשפטי, עו”ד אפי קיזל אשר קבע מפורשות כי לא ניתן להעביר את הסעיפים כמקשה אחת ולכן קבע בן אליעזר כי הדיון נדחה.

פרצלציה
עפר בן אליזר, לא הסכים להחריג את הסעיף.

עו”ד שלומי אביטן שטיפל בנושא ונכח במקום דיבר כמעט עם כל חברי המליאה ביחידות והסביר להם כי חייבים לדון בנושא הפרצלציה כיוון שיש אנשים שיכנסו להפרות חוזה ללא אישור המועצה. לדבריו אנשים שרכשו בית כבר לפני שמונה חודשים וצריכים לשלם תשלום אחרון לא יוכלו לקבל את הכסף מהבנק ללא חתימת המועצה על הפרצלציה.

חברי האופוזיציה נעתרו לבקשתו של עו”ד אביטן אלא שראש המועצה התנה דרש כי סעיף “אישור פרוטוקול ישיבת ועדת הנהלה” יובא לאישור כמקשה אחת או שלא יובא כלל. בהפסקה שנערכה בדיון נשמע עו”ד אביטן מבקש מבן אליעזר להצביע רק על סעיף הפרצלציה במילים: “תחריג רק את הסעיף הזה, אתה יכול” אך בן אליעזר סירב לכך.

המשמעות של היעדר הפרצלציה הינה שלכל דייר שגר בקדמת ישי קיימת הערת אזהרה בטאבו דבר שמקשה על מכירה של הנכס או על קבלת משכנתא מכיוון שהמוכר חייב להראות שהקרקע היא שלו ומצד שני שהקונה ידע לרשום את הזכויות שלו על הקרקע. הרישום עצמו הינו תהליך ארוך המתחיל בחלקה שאינה מדודה אשר עושים עליה הליכי פרצלציה ורישום, דבר המצריך מדידות מדויקות של ‘מרכז המיפוי בישראל’. המרכז לוקח את כל המידות המתואמות של המגרש, מבצע התאמה מול רמ”י (רשות מקרקעי ישראל) שהיא הגוף ממנו נרכשה הקרקע ואחר כך צריך להכנס להליכים מול כל ועדות הרישוי והמיסוי

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter