באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: הנחות במחלוקת

רמת ישי: הנחות במחלוקת

מועצת רמת ישי הקימה ועדת הנחות להיטלים לאחר שלפני מספר חודשים קיבלה את חוק השצ”פים. גזבר המועצה: ” אם נצליח לקבל את אישור משרד הפנים אז עשינו חסד עם המון אנשים”

מועצת רמת ישי הקימה ועדת הנחות להיטלים לאחר דיון סוער בו דרשה האופוזיציה להרחיב את הזכאות להנחות. יו”ר האופוזיציה החדש, נסים גליקו אשר הציג את הנושא דרש כי הקריטריונים לקבלת הנחה יהיו רחבים יותר וקבל על כך שלא יהיו הנחות אוטומטיות כמו בארנונה הניתנות לקשישים, חד הוריות ונתמכי רווחה. גליקו התייחס לקריטריונים לקבלת הנחה הכוללים את מי שנגרמו לו הוצאות רפואיות גבוהות במיוחד בשל טיפול רפואי חד פעמי או מתמשך שלו או של מי מבין בני משפחתו או מי שקרה לו ארוע שהביא להרעה משמעותית במצבו הכלכלי, המוגדרים כמבקש נזקק. כזכור קיבלה המועצה את חוק השצ”פים המאפשר הטלת היטלים גם בגין שטחים ציבוריים וזאת בניגוד למה שהיה עד עתה כשהתושבים נדרשו לשלם היטלים אך ורק על שטחים בנויים.

חוק השצ"פים
תייסיר קאסם, עושה חסד

גליקו: “זה יפה שאפשר לגשת לועדת ההנחות אבל על פי הקריטריונים לא ניתן לתת להם הנחה. תבוא חד הורית שחיה מ- 5,000 ₪ ולא תוכל לקבל הנחה מכיוון שהיא לא עומדת בקריטריונים של מבקש נזקק”

חבר המועצה, גיא זקס התייחס לעובדה שבישיבה לא הוצגה דרישת משרד הפנים: “לא יכול להיות שידרשו מאיתנו להצביע מבלי להציג מסמך מהותי. אני הייתי בטוח שהמסמך יוצג מכיוון שבדרך כלל כן מציגים לנו מסמכים ולא מסתיריםאם המשרד דורש ועדת הנחות מהסוג הזה, לנו צריכה להיות אמירה שאנחנו לא רוצים כלל את חוק השצ”פים”

היועץ המשפטי, עו”ד אפי קיזל הסביר את הקושי שבמתן הנחות אוטומטיות: “אין דבר כזה הנחות אוטומטיות בהיטלים ובכל זאת החליטה המועצה להקים ועדת הנחות שתהיה לה את הזכות לתת הנחות. מדובר בתעתיק מילה במילה של הסעיף המאפשר ועדת הנחות בארנונה ולכן משרד הפנים מוכן לקבל אותו. את אותה הפרוצדורה שעושים היום בועדת ההנחות של הארנונה ניתן לעשות גם בהיטלים אחד לאחד. כל אחד יכול לגשת לועדה”

גזבר המועצה, תייסיר קאסם התייחס גם הוא לנושא: “הכלל הוא שבהיטלים אין הנחות. אנחנו עושים פה משהו שהוא יוצא מין הכלל ולכן גם קצת הסתבכנו עם זה. אנחנו מבקשים לאשר את המנגנון הזה אחרי מאבק מול הלשכה המשפטית של משרד הפנים ואם נצליח אז עשינו חסד עם המון אנשים”

ראש המועצה, עפר בן אליעזר: “כולם, כולל אלה שבארנונה מקבלים הנחה אוטומטית יוכלו לפנות לועדת ההנחות אבל בהיטלים אין הנחות אוטומטיות”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter