באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: המועצה שלחה התראות לפני פניה להוצאה לפועל לתושבי רחוב הארז

רמת ישי: המועצה שלחה התראות לפני פניה להוצאה לפועל לתושבי רחוב הארז

תושבים קיבלו התראות לפני פניה להוצאה לפועל לפני ראש השנה. המועצה עדיין לא הגישה את תגובתה לעתירת התושבים

חבר המועצה זקס, מתרעם על בקשת המועצה לקבלת ארכה בת יותר מ-45 יום בכדי להגיש את תשובתה לבית המשפט השלום בחיפה בעתירת התושבים נגדה, אשר הוגשה ביוני וטרם זכתה לתגובת המועצה, בשעה שהתראות לפני פנייה להוצאה לפועל נשלחו ערב ראש השנה לתושבים שטרם הסדירו את התשלום. זקס: “זו דוגמא קלאסית לאטימות המועצה כלפי התושבים. לא יעזור להם – הצדק המשפטי ייעשה!”

כזכור, בנובמבר 2011 הוטלו היטלי סלילה בגובה עשרות אלפי שקלים על כמעט כל בתי האב שברחוב הארז ברמת ישי. לאחר מאבק ציבורי נרחב, הורדו ההיטלים בכ-60%. אולם כארבעים משפחות ברמת ישי בחרו לעתור לבית משפט השלום בחיפה בחודש יוני השנה, באמצעות עו”ד ארז מילנר, אשר הופיע לפני כן גם בכנס תושבים נגד ההיטל אותו אירגן חבר המועצה זקס בחודש דצמבר 2011. על פי בדיקה שביצע זקס, המועצה טרם השיבה לעתירה, בה מפורטות הן הטענות הפרטניות של כל עותר והן הטענות העקרוניות בדבר אי חוקיות ההיטלים שהושתו על התושבים. זאת ועוד: על פי בדיקתו של זקס, המועצה הגישה לבית המשפט בקשה למתן ארכה של למעלה מ-45 יום על מנת להגיש את תגובתה.

המועצה שלחה התראות לפני פנייה להוצאה לפועל
רחוב הארז. התושבים קיבלו התראות

על אף תגובתה המבוששת לבוא של המועצה בעתירה זו, נראה כי המועצה ממהרת מאוד לשלוח מכתבי אזהרה לתושבים שטרם שילמו את ההיטלים אשר כאמור חוקיותם מוטלת להכרעת בית המשפט, כאשר מכתבים אלו התקבלו אצל מספר תושבים ימים ספורים לפני ראש השנה.

אחת מאלו שקיבלו התראה כזו היא מ’, אם חד הורית החייבת במסגרת ההיטל כ-11,000 שקלים, אשר אף ניגשה לוועדת ההנחות וקיבלה הנחה של כ-700 שקלים באם תשלם את כל החוב במזומן. מ’: “זה לעג לרש. מאיפה אני אשלם סכום כזה? אני מרוויחה בקושי 5,000 שקלים בחודש! זו ממש בושה באיזו אטימות המועצה מתעלמת מהמצוקה הזו, מעולם לא הייתי חייבת כספים למועצה. איזו מין חוצפה זו לשלוח לי מכתב כזה ערב ראש השנה?! זו ה’שנה טובה’ שאני מקבלת מהמועצה?!”.

חבר המועצה זקס: “התנהלותה האטומה והמרושעת של המועצה הזו, בנושא היטלי הסלילה ברחוב הארז, נמשכת גם היום. בשעה שהיא גוררת רגליים בבית המשפט בעתירתם של התושבים כנגדה, היא מאוד ממהרת להפעיל עורכי דין שישלחו מכתבים מאיימים לתושבים, ערב החג, כדי לגבות את החוב הבלתי צודק שהיא עצמה יצרה לתושבים.”

ראש המועצה, עופר בן אליעזר ודוברו נועם רגב , בחרו שלא להגיב לידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter