באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: הארנונה עלתה לקול מחאות האופוזיציה

רמת ישי: הארנונה עלתה לקול מחאות האופוזיציה

מועצת רמת ישי אישרה את צו העלאת הארנונה בישיבה סוערת וארוכה בה מחתה האופוזיציה על כך שהצו מאושר עוד טרם שהתפרסמה הוראת משרד הפנים. יעקב זהר “מה זה פה עזה?”

האופוזיציה ברמת ישי נתנה תצוגת תכלית ליכולותיה כבר בישיבת המליאה הראשונה שנועדה לאשר את צו הארנונה. אישור צו הארנונה הינו דבר כמעט אוטומטי וברוב הרשויות ההצבעה מסתיימת בתוך דקות מעטות אלא שהאופוזיציה ברמת ישי משכה את הדיון למשך כמעט שעה שלמה כשהטונים עולים לרמות גבוהות.

צו ארנונה
חברי האופוזיציה ברמת ישי, נתנו תצוגת תכלית.

מי שהחל בדיון היה גזבר המועצה, תייסיר קאסם שאמר כי שיעור העלאת הארנונה עדיין לא נקבע סופית על ידי משרד האוצר ומשרד הפנים אך בשיחת טלפון שהיתה לו עם האחראים לכך הוברר לו כי ההעלאה אמורה להיות בשיעור של 3.7% וזאת בנוסף לעליה של 0.3% הנדרשת בשל העובדה שרמת ישי הוכרזה כרשות איתנה. חברי האופוזיציה נעמדו על הרגליים האחוריות והציעו הצעות משלהם.

חברת המועצה החדשה, יפעת יפתח-וקנין הציעה לפעול מול משרדי הפנים והאוצר להפחתת אחוז העלאת הארנונה ” חיפשתי באינטרנט וגיליתי שעיריית ראשל”צ נאבקה בהחלטת משרד הפנים והצליחה להקטין את שיעור העלאת הארנונה. כלומר יש כאן עניין שכשנאבקים-מקבלים. בינתיים הארנונה עולה ורמת השירותים שמקבל התושב יורדת. אנחנו משלמים ארנונה גבוהה יותר אפילו מקרית טבעון. אני מציעה שנדחה את ההצבעה על הצו לזמן קצוב בו תקום ועדה בה ישתתפו נציגים מכל הסיעות אשר תבחן את הנושא”

חבר המועצה, נסים גליקו ביקש לבטל את הסעיף לפיו על מנת לקבל הנחה חייב התושב לשלם את חובו לעירייה “אדם שיש לו חובות, זה אדם שבקושי משלם. אז דורשים ממנו לשלם כדי שאולי יקבל הנחה”

יו”ר האופוזיציה, יעקב זהר אמר בישיבה “אני לא מבין למה אנחנו ממהרים לדון בזה היום כשיש לנו לפחות עד סוף החודש ועד אז נקבל את ההמלצה של משרד הפנים. ההצעה צריכה לעלות רק כשתהיה הנחיה כתובה. אנחנו עובדים רק לפי הנחיות של המחוקק ואנחנו לא יכולים לחוקק מה שבא לנו. למה דוקא 3.7% ולא 8%? מה אנחנו בעזה פה? אנחנו בסוציו-אקונומי 8, לא ב-2”

חבר המועצה, גיא זקס העלה בפעם המי יודע כמה את הצעתו לאמץ את מודל הארנונה של קרית טבעון הכולל תעריפים מופחתים לעליות גג, מחסנים וחדרי מדרגות. זקס ” אנחנו משלמים את הארנונה הכי גבוהה באזור. לא אני אומר את זה, אומר את זה סקר BDI ואין תמורה לאגרה. יש לנו את הכתות הכי צפופות באזור ופינוי זבל פעמיים בשבוע. צו הארנונה הזה הוא פניה האמיתיות של הקואליציה שאומרת לתושבים שהם ימשיכו להיות פרה חולבת”

ראש המועצה, עפר בן אליעזר אמר בתגובה להצעות ” החוק הוא מאוד ברור ולא נתון למשא ומתן. אין עיר אחת בארץ שלא העלתה את הארנונה לפי החלטת משרד הפנים. אישור צו הארנונה לא מדבר על השירות שמקבל התושב. אני חושב שהתושבים מקבלים שירות טוב וצריכים לקבל שירות עוד יותר טוב אבל זה נדון בתקציב”. לגבי הטענה כי הכנסות המועצה גדלו אמר בן אליעזר “הכנסות המועצה לא גדלו. העליה בהכנסות מאזור התעסוקה אפילו עוד לא כיסו את הירידה בהכנסות כתוצאה מיציאת עוף העמק”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter