באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: גילויים חדשים בפרשת הירי על הכלבים

רמת ישי: גילויים חדשים בפרשת הירי על הכלבים

גילויים חדשים בפרשת הירי על הכלבים באזור התעסוקה של רמת ישי ופניה דחופה אל משרד החקלאות להפסקת הירי על כלבים ברמת ישי ודרישה לחקירה כיצד נזרקו גופות הכלבים לפחי הזבל בניגוד לחוק. חבר המועצה, גיא זקס: ” מדיניות ברורה ואכזרית של המועצה”

סערת הירי בכלבים המשוטטים ברמת ישי אינה שוככת. חבר המועצה גיא זקס אשר חשף את הפרשה פנה השבוע בדחיפות לראש הרשות המקומית ברמת ישי, עפר בן אליעזר, ולד”ר רוני עוזרי, ראש השירותים הוטרינריים בשדה במשרד החקלאות, בדרישה להפסיק מיידית את הרג הכלבים באיזור התעשייה של רמת ישי, המנוגד לכאורה לנהלים ולחוק צער בעלי חיים וזאת לאחר שבשבוע שעבר הגיעה לאזור התעסוקה של רמת ישי יחידת הפיצו”ח של משרד החקלאות, אשר הרגה באמצעות ירי קטלני לראש בין שניים לארבעה כלבים, וזרקה את גופותיהם לפחי אשפה.

עפר בן אליעזר
כלב ירוי ברמת ישי. צילום: גיא זקס.

בבדיקה שערך גיא זקס, הוא נדהם לגלות הטעייה לכאורה של המועצה אל מול משרד החקלאות, בעת שהיא הצהירה כי “המועצה ביצעה נסיונות לכידה בדרך המקובלת ובאמצעים העומדים לרשותה”, בשעה שאין כלל לוכד כלבים במועצה ואין ציוד לכידת כלבים ברשותה – אלא רק קבלן לכידות במשרה חלקית שמגיע פעמיים בשבוע, ולכד מעט מאוד כלבים משוטטים בכל שנת 2013. במסמך שהגיע גם לאתר החדשות YCOM נכתב על ישי וטרינר המועצה: “באזור התעסוקה של רמת ישי קיימת להקה של כ-14 כלבים משוטטים ונובחים על רכבים והולכי רגל. מונעים מאנשים להסתובב בחופשיות. קיימת תחושת פחד וסכנה שיתקפו את האנשים. שוטטות הכלבים מהווה סכנה בריאותית לציבור. המועצה ביצעה נסיונות לכידה בדרך המקובלת ובאמצעים העומדים לרשותה. עקב תוקפנות הכלבים לא הצלחנו ללכוד”.

מבדיקתו של זקס עולה כי גם פעילות חוליית הירי של משרד החקלאות נעשה לכאורה בניגוד לנוהל “שליטה וטיפול בבעלי חיים משוטטים ומתפראים” של משרד החקלאות, הקובע במפורש כי  על היורים לקחת את הגופות לנתיחה במקרה של חשד לכלבת ולהטמינם רק באתרי הטמנה מורשים דבר שלא נעשה שכן הגופות הושלכו אל פחי הזבל דבר שהיה מהווה סכנה לציבור לו אכן היו הכלבים חולים. עוד עלה מבדיקתו של זקס, כי האישור לירי קטלני בכלבים ניתן ב-17.11.2013, על סמך שתי תלונות של תושבים מאוקטובר 2013, אשר באחת הפניות נכתב במפורש: “אבקש למצוא פתרון שלא יכלול את המתתם”

זקס: “יש כאן מדיניות ברורה ואכזרית של המועצה. המועצה ידעה בדיוק מה יקרה בהזמנת היחידה הזו של משרד החקלאות, תוך הצגת מצג שווא לכאורה כאילו עשתה כל שביכולתה ללכוד את הכלבים. הניסיון מ-2012 מלמד שזו בדיוק התוצאה הצפויה, ולכן גם הרצויה, מבחינת המועצה. אני דורש שגם הפרת חוק צער בעלי חיים וגם הפרת הנוהל של השמדת בעלי חיים משוטטים החשודים בכלבת של משרד החקלאות ייחקרו עד תום. אני קורא למועצה ליישם סוף סוף את הדו”ח שהגשתי בנושא ב-2012, שמציג מודל חדש לטיפול כולל בבעיית הכלבים המשוטטים ביישוב, גם באיזור התעשייה וגם באיזורי המגורים”.

ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר ודוברו נועם רגב בחרו להמשיך ולהחרים את אתר YCOM ולא להגיב לידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter