באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: בואו אל בית הנוער

רמת ישי: בואו אל בית הנוער

בית הנוער ברמת ישי יפתח בחודשי יולי-אוגוסט וזאת בעקבות הצעה לסדר של חברת המועצה יפעת וקנין ומכתב של מתנדב בסיירת ההורים שסיפר על אלכוהול, אלימות והפרעה לסביבה.

המועצה המקומית החליטה לקבל את הצעתה של חברת המועצה, יפעת וקנין ותמנה אחראי מטעמה להפעלת בית הנוער בישוב במתכונת מלאה בחודשי החופש הגדול יולי- אוגוסט, המועצה תדאג לתפעול שוטף וסדיר של בית הנוער לאורך רוב שעות היממה בדגש על שעות הערב, הלילה ועד לפנות בוקר. וקנין הציעה להיוועץ עם בני הנוער בבניית המתכונת בהתאמה לצרכים של בני הנוער כאשר המהות הינה מתן אפשרות למקום בילוי ושהייה על פני האלטרנטיבה של שיטוט ברחובות, ובגני השעשועים והפרעה לסביבה.

בית הנוער
יפעת וקנין, בני הנוער משועממים.

הצעתה של וקנין הגיעה לאחר מכתב שנשלח על ידי אחד מחברי סיירת ההורים ביישוב לפיו חברי סיירת ההורים נתקלו בכשלושים בני נוער אשר שהו בגן התותח בשעות הלילה המאוחרות שבין יום שישי לשבת. על פי המכתב הקימו הנערים רעש גדול ואף שתו אלכוהול בכמות לא מבוטלת. מדריך נוער ששהה במקום אמר לחברי הסיירת כי התנהגות זו היא עדיין בגדר סבירה וכי לעתים התנהגותם של בני הנוער הופכת ליותר פראית והגיעו הדברים לכדי קטטות, שבירת מראות ברכב וזריקת קרטונים על רכבים.

יפעת וקנין: “אנו עומדים בפתחה של חופשת הקיץ אשר טומנת בחובה בין היתר סיכונים ושעמום בני הנוער אשר חלקם מתכנסים בגני משחקים ובאזורים המיושבים וגורמים למפגעי רעש בישוב. בית הנוער כשמו כן הוא אמור לשמש ולתת מענה לבני הנוער בישוב. על מנת שהמקום יענה על ייעודו יש צורך אמיתי להשמישו לטובת בני הנוער לאורך רוב שעות הערב ובעיקר הלילה שהן השעות בהן מבלים הנערים והנערות”. וקנין התייחסה גם לנושא האלכוהול: “במסגרת הועדה למלחמה בנגע הסמים והאלכוהול דיברנו עם בני נוער ובכל השיחות עבר כחוט השני הנושא של השעמום וזה שאין מה לעשות ברמת ישי. זה דבר שגורם לבריחה, גם בריחה אל מחוץ ליישוב וגם בריחה לאלכוהול”

חבר המועצה, נסים גליקו התייחס גם הוא לנושא: “את כל השריפות הכי גדולות בעולם ניתן לכבות עם כוס מים כשהן רק מתחילות ואם לא נעשה משהו יהיה פה אסון. ילדים משתמשים באלכוהול ונרגילות וההורים מפחדים לדבר איתם כי זו נורמה”

ממלא מקום ראש המועצה, יונתן הירשפלד: “אני מתנדב בסיירת הורים ובמשמר האזרחי ובלילה אחת שפכנו 18 בקבוקי אלכוהול, הגיעו הדברים לידי כך שכששפכנו בקבוק אלכוהול של נער, אמא שלו צעקה עלינו. אני מתכוון ליצור יריד תעסוקה לנוער כי בני נוער שיעבדו ויהיו עסוקים, לא יסתובבו בלילה”

ראש המועצה, עפר בן אליעזר: “יש תכנית לבני נוער ויש דברים שאנחנו עושים אותם ונמשיך לעשות אותם. אנחנו לא ישנים. אני מסכים שזה לא 24 ושתמיד אפשר לעשות עוד. אין ברמת ישי חצר אחורית ואנחנו יודעים מה קורה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter