באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: אחרי עשרים שנה

רמת ישי: אחרי עשרים שנה

יש פרצלציה לבתי שכונת קדמת ישי ותושבי השכונה יכולים למכור את בתיהם ללא הבעיות הבירוקרטיות מהן סבלו עד כה. ראש המועצה, עפר בן אליעזר: “הנושא טופל רבות בקדנציה הקודמת ולמעשה הגענו אל הישורת הסופית”. 

פרצלציה
עפר בן אליעזר: “הנושא טופל רבות”

עשרים שנה אחרי שנבנתה זוכה שכונת קדמת ישי בפרצלציה וזאת לאחר שמליאת המועצה אישרה את קבלת הדרכים בשכונה לבעלותה. העיכובים בהליך נבעו בעיקר בשל העובדה שחברת סביב השקעות אשר בנתה את הפרויקט, פשטה את הרגל, דבר שהביא לעיכובים ואף להליך משפטי ארוך. במשך רוב התקופה הצליחו תושבי השכונה המונה 178 בתים, למכור את בתיהם למרות העדר הפרצלציה למרות קשיים מסוימים אלא שלאחרונה החליטו בטאבו שלא להמשיך לאפשר זאת, דבר שגרם לבנקים לא לאשר משכנתאות ולכן הגיעו מספר עסקאות למבואות סתומים.

המשמעות של היעדר הפרצלציה הינה שלכל דייר שגר בקדמת ישי היתה הערת אזהרה בטאבו דבר שמקשה על מכירה של הנכס או על קבלת משכנתא מכיוון שהמוכר חייב להראות שהקרקע היא שלו ומצד שני שהקונה ידע לרשום את הזכויות שלו על הקרקע. הרישום עצמו הינו תהליך ארוך המתחיל בחלקה שאינה מדודה אשר עושים עליה הליכי פרצלציה ורישום, דבר המצריך מדידות מדויקות של ‘מרכז המיפוי בישראל’. המרכז לוקח את כל המידות המתואמות של המגרש, מבצע התאמה מול רמ”י (רשות מקרקעי ישראל) שהיא הגוף ממנו נרכשה הקרקע ואחר כך צריך להכנס להליכים מול כל ועדות הרישוי והמיסוי . לאחר ההחלטה הודו חברי המועצה גיא זקס ונסים גליקו לעו”ד שלומי אביטן שלקח לאחרונה את הנושא כפרויקט אישי והביא אותו לידי סיום לשביעות רצון התושבים.

ראש המועצה, עפר בן אליעזר התייחס גם הוא לנושא: “הנושא טופל רבות בקדנציה הקודמת ולמעשה הגענו אל הישורת הסופית לאחר אינסוף התכתבויות עם משרד המשפטים, עם הרשם ועם כל הגורמים הרלבנטים האחרים. מה שאנחנו עושים היום הוא אישור של הליך סטטוטורי בו נרשמות הדרכים בשכונה על שם המועצה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter