באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רבות בזכותם

רבות בזכותם

יקנעם צעדה והצדיעה לפצועי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה

כמיטב המסורת, ובהשתתפות רה”ע סימון אלפסי, סגנית יו”ר הכנסת, ח”כ נאווה בוקר, יו”ר ארגון נכי צה”ל הארצי, חיים בר, נציג ארגון נכי צה”ל ביקנעם, איציק אלימלך, בני נוער ותושבים, הצדיעה יקנעם לפצועי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה ביום ההוקרה הלאומי. השנה לראשונה התקיימה ביקנעם צעדה בהשתתפות עשרות רבות של בני נוער עם דגלי ישראל, והצועדים צעדו מבית החינוך ‘הדסים’ לאולם הספורט החדש בשער הגיא, שם יתקיים הטקס המרכזי.

מנחה הטקס, נחום תמיר, פתח ואמר שאנו עוצרים ואומרים תודה, והוסיף שזו ההזדמנות להודות לפצועים על ההקרבה והמסירות שהם נושאים על גבם את המלחמות של כולנו.  ראש העיר, סימון אלפסי אמר שביום הזה כולנו אומרים תודה לכל אלו שהקריבו את עצמם על מנת שלנו תהיה מדינה לתפארת, והוסיף שיש לנו ארץ נהדרת שמובילה עולמית בתחומים רבים. רה”ע אמר שיקנעם מגיעה להישגים רבים, ואחד ההישגים שהוא הכי גאה בו, הוא ההתגייסות הרבה של בני הנוער לצה”ל שעומדת על כ-97%.

סגנית יו”ר הכנסת, ח”כ נאווה בוקר אמרה שבימים אלו ציינו 70 שנה להחלטת האו”ם, והוסיפה שמדינת ישראל התפתחה באופן מטאורי, וששגשוגה של יקנעם הוא העדות לכך. ח”כ בוקר שיבחה את ראש העיר על שבזכותו העיר מצליחה ופורחת ואמרה שיקנעם כיום היא בירת ההיי טרק של הצפון, ובעתיד היא יכולה להיות בירת ההיי טק של כל מדינת ישראל. ח”כ בוקר אמרה שהמדינה שכחה את ציבור הנכים, והוסיפה שחוזקה של חברה בא לידי ביטוי בדאגה לאוכלוסיות מוחלשות. ח”כ ציינה שהנכים הם דוגמא ומופת לנחישות והיא תמשיך לפעול להעלאת הקצבה בעבורם. יו”ר ארגון נכי צה”ל הארצי, חיים בר אמר שנכי צה”ל וסיפורם זה הפסיפס שממלא את מדינת ישראל, והוסיף שכמעט ואין מקום בארץ בלי שיהיה עליו איזה סיפור של חלל, פצוע או שבוי. בר שיבח את פצועי צה”ל שמגיעים לבתי הספר ומספרים את סיפורם, וציין שבכך הם מוכיחים שלמרות הפגיעה הם ממשיכים ותורמים עוד למדינה, והם לא נטל עליה, וכך התלמידים מבינים שהמדינה איתם. בר ציין שאין מדינה בעולם שעושה כמו מדינת ישראל למען נכי צה”ל ופצועיה. בר שיבח את רה”ע ואמר שהוא לכל אורך הדרך חבר נאמן של ארגון נכי צה”ל, והוסיף שהעשייה ביקנעם היא ענפה ולצד זאת יש את ההתייחסות לנכה. בר אמר שיקנעם היא עיר שמכבדת את נכי צה”ל, ולכן אנו באים לכאן. נציג קק”ל יעקב ארק בירך ואמר שמרגש לראות את הנוער שצועד למען נכי צה”ל והפצועים.

נכה צה”ל ממלחמת יום הכיפורים, סא”ל במיל’, פולק שמשי תיאר את סיפור ימי המלחמה הנוראה עד שנפצע.  שמשי אמר שחווינו את המלחמה בהפתעה גמורה. שמשי סיפר איך תחת אש דאג שחיילים יעברו למקום מבטחים ואחרי שבעצמו נפצע הוא שמע קול שאמר לו ‘קום וצא’ אותו הוא מייחס להשגחה עליונה וזה מה שהוא עשה וניצל. שמשי קרא לנוער להתגייס ואמר שאם נתכחש לעצמנו נחדל להתקיים. החלק האמנותי בטקס כלל הופעה של להקת ניצני יקנעם, והופעה של הלהקה הצעירה.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“יקנעם מצדיעה לפצועי צה”ל ונפגעי פעולות האיבה. האנשים הללו הקריבו את עצמם למעננו. הם סובלים יום יום ושעה שעה כדי שלנו תהיה מדינה לתפארת. נתינתם ונחישותם ראויים לכל הערכה. אני מאחל להם רפואה שלמה. אנו תמיד נהיה כאן בשבילם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter